Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch"

Światowy Dzień Zdrowia  pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch"

W kalendarzu roku szkolnego Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle na 7 kwietnia 2020 r. był zapisany Światowy Dzień Zdrowia. W związku z zaistniałą sytuacją niestety nie było to możliwe do realizacji „na żywo”. Nasza szkoła poprzez przeprowadzanie różnych akcji, propaguje na bieżąco szeroko pojętą profilaktykę zdrowotną oraz zapoznaje młodzież z aspektami zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Wynika to m.in. z realizacji „Programu Wychowawczo – Profilaktycznego”, jak też z realizacji w naszej szkole innowacji w Liceum Ogólnokształcącym – ratownictwo medyczne, a w Technikum kształcącym w zawodzie technik technologii żywności – dietetyka z fitnessem. Mimo trudności nie mogliśmy tego dnia, nie uczcić w jakiś sposób.

Zorganizowaliśmy na Facebooku „akcję – wyzwanie” dla Uczniów jak też i Nauczycieli oraz Osób/ Instytucji współpracujących ze szkołą, która/ które polegała/ polegało na tym, że każdy miał coś dla siebie wybrać, np.: narysować plakat promujący zdrowy styl, nagrać filmik, jak w tych trudnych czasach dba o aktywność fizyczną tak ważną, żeby być zdrowym, przesłać zdjęcie z dietetyczną potrawą przez siebie wykonaną, zaprezentować inne formy mające na celu propagowanie profilaktyki zdrowotnej. Swoje działanie należało umieścić w komentarzu pod artykułem opublikowanym 7 kwietnia 2020 r. na szkolnym Facebooku (Zespół Szkół Powiatowych Kadzidło). Nie zabrakło różnych form propagowania zdrowego stylu życia, pojawiły się: linki do artykułów; zdjęcia plakatów, jedzenia (m. in. fit nutella, chlebki, bułeczki, sałatki), napojów dietetycznych i różnych aktywności fizycznych; filmiki                    z ćwiczeniami; wskazówki, jak jeść zdrowo.

Nie zawiedli nas, zaangażowali się w akcję i przekazali cenne wskazówki:
PWSIiP w Łomży,  Agnieszka Orłowska Dietetyk, Pracownia Dietetyczna Kale, trenerki: Elżbieta Greloch – Sęk i Ewelina Kulikowska, Lunch Time,
Magdalena Mrozek-Rawa, Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna w Myszyńcu i inne Osoby, których nie sposób wymienić z imienia i nazwiska, a także nasi Uczniowie i Nauczyciele. Dziękujemy Wszystkim i mamy nadzieję, że następne wspólne akcje będą na żywo – OKO w OKO.

Akcję zorganizowały Panie: Justyna Bralewska – nauczyciel przedmiotów zawodowych w Technikum kształcącym w zawodzie technik technologii żywności; Dorota Mamajek – nauczyciel języka polskiego.

Zapraszamy do zapoznania się z komentarzami na Facebooku – Zespół Szkół Powiatowych Kadzidło:

"W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH".Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i...

Opublikowany przez Zespóła Szkół Powiatowycha Kadzidłę Poniedziałek, 6 kwietnia 2020