Zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie "Darz Bór" PDF Drukuj Email
Międzypowiatowy konkurs "Darz Bór" - I konkurs przyrodniczo-łowiecki "Darz Bór"
wtorek, 23 kwietnia 2013 08:24

Zaproszenie dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Do wzięcia udziału

w I Międzypowiatowym konkursie przyrodniczo-łowieckim

„Darz Bór”

Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle organizuje I edycję konkursu przyrodniczo-łowieckiego „Darz Bór”, która odbędzie się  4 czerwca 2013r. o godzinie 9.00

w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle, ul. Słoneczna 2.

Konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrołęckiego i powiatów przyległych.
Każda szkoła  może zgłosić jeden 3- osobowy zespół reprezentujący placówkę. Każda osoba w zespole ma do wykonania inne zadanie. Punkty z zadań sumują się.

Drużyna ma do wykonania następujące zadania:

Zadanie 1. Wykonać plakat w formacie A3-technika dowolna pod tytułemZwierzyna w polskich lasach.” Napisać krótki wierszyk opiewający piękno przyrody (max. 10 wersów). Zaprezentować swoją pracę i wierszyk komisji konkursowej w dniu konkursu.

Zadanie 2. Opanować podstawowe wiadomości teoretyczne z zakresu:

a)      biologii podstawowych gatunków łownych

b)      wiedzy o obszarach przyrodniczych prawnie chronionych w Polsce

c)      tematyki łowieckiej (tradycje, gwara, działalność Polskiego Związku
Łowieckiego);

Zadanie 3. Oddać 5 konkursowych strzałów z broni (karabinek pneumatyczny)

Szkoły, które zdeklarują udział uczniów w konkursie, winny przesłać do dnia

15 maja 2013r. zgłoszenie( załącznik wraz z regulaminem na stronie internetowej szkoły w zakładce konkurs „Darz Bór”) na adres szkoły pocztą tradycyjną  lub pocztą elektroniczną na adres szkolnego organizatora: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Tradycją konkursu jest nagrodzenie zwycięzców (w każdej kategorii wiekowej) nagrodami rzeczowymi(każdy członek zwycięskiego zespołu otrzymuje nagrodę), wszystkich uczestników zaś dyplomami.

Dane adresowe: Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle ul. Słoneczna 2, 07-420 Kadzidło, tel: (029) 761-84-76. Osoba odpowiedzialna za konkurs w szkole: Barbara Bączek tel. 667-250-678

Poprawiony: wtorek, 23 kwietnia 2013 09:17