Międzynarodowa wizyta w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez D. Mamajek
czwartek, 28 września 2017 20:40

W ramach realizacji projektu „PEACE 2017” organizowanego przez AIESEC w dniach od 25 do 29 września 2017r. gościliśmy w naszej szkole troje wolontariuszy: Teis Berberi, Bianka Zanini, Dashanka Nadeeshan de Silva.

Dla uczniów była to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Prezentacje krajów, z których pochodzili nasi goście wywarły duże wrażenie na uczniach. W ciągu tygodnia zdobyli oni nie tylko ogólne informacje na temat Albanii, Brazylii i Sri Lanki, ale również uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania: począwszy od tematów dotyczących historii, tradycji, kultury, a skończywszy na muzyce czy ich tradycyjnej kuchni.

Okoliczności skłaniające uczniów do komunikacji w języku angielskim uświadomiły im potrzebę nauki tego języka. Dostali też od gości cenne wskazówki dotyczące sposobów rozwijania umiejętności językowych. Ten tydzień był świadectwem możliwości, jakie daje ludziom znajomość języka, który jest znany na całym świecie i jest łącznikiem między ludźmi różnych narodowości.

Spotkania te były nie tylko „żywymi” lekcjami języka angielskiego, ale także motywacji i inspiracją dla uczniów. Być może ktoś z nich w przyszłości też zostanie wolontariuszem i będzie realizował projekty AIESEC.