Uczniowie ZSP w kinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez D. Mamajek
środa, 15 listopada 2017 14:33

7 listopada 2017 r. 49 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wyjeździe do ostrołęckiego kina w celu obejrzenia filmu pt. "Dwie korony".

Młodzież poznała nieznane dotąd wszystkim fakty z życia ojca Maksymiliana Kolbego, począwszy od jego dzieciństwa, aż do bohaterskiej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W warstwie fabularnej filmu wystąpili polscy aktorzy, m. in. : Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski. W części dokumentalnej wypowiadali się znawcy życia ojca Maksymiliana, m. in. osoby duchowne i świeckie, a także Kazimierz Piechowski, który spotkał ojca Maksymiliana w czasie pobytu w obozie.