godlo.png
Uczniowie ZSP w kinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez D. Mamajek   
środa, 15 listopada 2017 14:33

7 listopada 2017 r. 49 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wyjeździe do ostrołęckiego kina w celu obejrzenia filmu pt. "Dwie korony".

Młodzież poznała nieznane dotąd wszystkim fakty z życia ojca Maksymiliana Kolbego, począwszy od jego dzieciństwa, aż do bohaterskiej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W warstwie fabularnej filmu wystąpili polscy aktorzy, m. in. : Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski. W części dokumentalnej wypowiadali się znawcy życia ojca Maksymiliana, m. in. osoby duchowne i świeckie, a także Kazimierz Piechowski, który spotkał ojca Maksymiliana w czasie pobytu w obozie.

 

Stopka

Copyright © 2018 Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Szkoła w obiektywie

3.JPG

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 
Jakiej przeglądarki używasz?
 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj26
Wczoraj86
Wizyt w tygodniu404
Wizyt w miesiącu1271
Łącznie wizyt109079

Powered by Kubik-Rubik.de
Kadzidło