godlo.png
Rok szkolny 2007/2008 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 05 listopada 2011 22:50

Rok szkolny 2007/2008


 

3 września 2007 r. - Inauguracja roku szkolnego

 

Rok szkolny 2007/2008 młodzież Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle rozpoczęła mszą świętą odprawioną w naszym kościele parafialnym (uczestniczyli w niej również nauczyciele i uczniowie miejscowych szkół). Uczniowie złożyli kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza, aby w ten sposób uczcić pamięć tych, którzy poświęcili swe życie w obronie ojczyzny. Następnie nauczyciele i uczniowie naszej szkoły spotkali się na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Część artystyczną przygotowała klasa III Technikum Technologii Żywności pod opieką pani Anny Gasek. Po części oficjalnej i przemówieniu Pani Dyrektor młodzież rozeszła się do klas, by poznać nowy plan lekcji.

 


 

14 września 2007 r. - Wycieczka do Serafina

Dnia 14 września 2007 roku uczniowie klas: I i II B Technikum Leśnego byli wraz z wychowawczyniami na wycieczce zorganizowanej przez Panią Barbarę Bączek. Zwiedzanie rozpoczęli od Rezerwatu w Serafinie. Kolejnym miejscem godnym obejrzenia było Leśnictwo w Czarni, po którym zostali oprowadzeni przez tamtejszego Pana Leśniczego. Na długo pozostaną w ich pamięci ognisko i widoki z wieży znajdującej się w Podgórzu.

 


 

22 września 2007r. - Biegi przełajowe

Dnia 22 września na stadionie MOSiR-u w Ostrołęce odbyły się indywidualne biegi przełajowe dla młodzieży z powiatu ostrołęckiego i miasta Ostrołęka. Pierwsze miejsce w biegu na 3000m zajął uczeń naszej szkoły Niedźwiecki Bartosz z kl. I Technikum Leśnego. Pozostali reprezentanci naszej szkoły osiągnęli następujące wyniki:
Kulas Robert II TL bieg na 3000m VI miejsce
Romanowska Urszula I ZSW bieg na 1000m XI miejsce
Niedźwiecka Martyna ITA bieg na 1000m VIII miejsce
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


 

27 września 2007r. - Dzień Chłopaka

27 września 2007 roku dziewczęta z klasy III Technikum Technologii Żywności na godzinie wychowawczej zorganizowały "Dzień Chłopaka". W tym dniu wszyscy wybrali się na spacer, w czasie którego chłopcy otrzymali prezenty: bardzo fajne poduszki i kolorowe kubki. Każdy świetnie się bawił i miło spędził czas na świeżym powietrzu. Zostało zrobionych kilka fotek dla uwiecznienia tej chwili.


 

1 października 2007r.-Morze Bałtyckie

W dniach od 1 do 3 października uczniowie naszej szkoły byli nad Morzem Bałtyckim. Wycieczkę zorganizowały Panie: Barbara Bączek, Anna Gasek i Jadwiga Rybicka.
Pierwszym celem naszej wycieczki był Gdańsk, gdzie zwiedziliśmy Główne Miasto, Drogę Królewską, Ratusz, Kościół św. Brygidy, Bazylikę Mariacką oraz widzieliśmy fontannę z bogiem morza Neptunem. Około godziny 15:00 wyjechaliśmy z Gdańska w kierunku Sopotu. W Sopocie spacerowaliśmy po najdłuższym drewnianym molo w Europie oraz po sopockiej plaży. Ok. godziny 19:00 zmęczeni a zarazem szczęśliwi dotarliśmy do naszego miejsca noclegowego, czyli pensjonatu w Chłapowie. Spędziliśmy tam czas w miłym towarzystwie. Można było porozmawiać, pożartować, a nawet pojeździć na skuterze za zgodą właściciela pensjonatu (z czego korzystali głównie chłopcy).

Drugiego dnia, zaraz po śniadaniu, wyruszyliśmy do Łeby. Zwiedziliśmy Słowiński Park Narodowy z przepięknymi ruchomymi wydmami. Wdrapaliśmy się na największą wydmę - Łącką Górę (ok. 42 m n.p.m.), z której był przepiękny i niezapomniany widok na Morze Bałtyckie, plażę oraz na Jezioro Łebsko. Następnym naszym celem była Jastrzębia Góra ze wspaniałym kamienistym urwiskiem.

Trzeciego i ostatniego już niestety dnia naszej wycieczki, pojechaliśmy do Gdyni. Zwiedziliśmy tu port morski, statek muzeum "Dar Pomorza" oraz statek "Błyskawica".

Tę wycieczkę z pewnością długo będziemy pamiętać. Każdy z nas wyniósł z niej to, co najlepsze. W naszej pamięci pozostanie wiele wspaniałych chwil i wrażeń. A teraz czekamy z niecierpliwością na kolejny wyjazd, być może w góry...

 


 

4 października 2007r. - Wyjazd do kina

Dnia 4 października odbyła się wycieczka do kina w Ostrołęce na film pt. "Katyń". Wyjazd cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów wszystkich klas. Aż 137 osób obejrzało opowieść o polskich oficerach pomordowanych podczas II wojny światowej przez NKWD w Katyniu. Kierownikiem wycieczki była Pani Maria Jolanta Gałązka. "[...]film jest bardzo dobry, lecz trzeba go uważnie oglądać i dobrze zrozumieć[...]".

 


 

5 października 2007 r.- Zajęcia integracyjne

W październiku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach integracyjnych, które prowadziła pani Katarzyna Łada - psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myszyńcu. Celem spotkania było stworzenie sytuacji do szybszego zapoznania się poszczególnych uczniów zespołu klasowego, nie tylko od strony funkcjonowania w roli ucznia, ale też w innych rolach. Uczniowie opowiadali o swoich zainteresowaniach, marzeniach i planach na przyszłość, a także o faktach ze swojego życia. Zajęcia trwały dwie godziny lekcyjne.

 


 

12 października 2007 r. -Święto Edukacji Narodowej

Dnia 12.10.07 odbył się uroczysty apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas: I Technikum Agrobiznesu i II B Technikum Leśnego. Opiekę nad nimi sprawowały Panie: Anna Czaplicka i Dorota Mamajek. Bartłomiej Wanat (przewodniczący Szkolnego Samorządu Uczniowskiego) złożył życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, a następnie uczniowie wręczyli zgromadzonym pedagogom kwiaty.

 


 

14 Października 2007 r.- Lizbona

Zespół Szkół Powiatowych przystąpił do pilotażowego w Polsce europejskiego programu Elos (Europe as learning environment in schools), którego założeniem jest kształtowanie w uczniach tożsamości europejskiej przy zachowaniu szacunku dla własnej ojczyzny i regionu.
W dniach 14-16 października odbyła się w Lizbonie konferencja szkolnych koordynatorów projektu, w której uczestniczyli przedstawiciele szkół z kilkunastu państw europejskich, w tym z czterech szkół z Polski. Wśród nich znalazł się Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle. W Portugalii naszą szkołę reprezentowała dyrektor szkoły - Ewa Dobkowska-Duszak.
Konferencji poświęconej realizacji programu Elos w szkołach towarzyszyły warsztaty, wizyta w szkole portugalskiej oraz prezentacja szkół uczestniczących w projekcie. Niesamowite wrażenie na uczestnikach konferencji wywarła sztuka kurpiowska. Największym zainteresowaniem cieszyły się wycinanki.

 


 

16 października 2007 r. - Gospodarstwo Agroturystyczne w Wydmusach

Dnia 16 października 2007r. klasy: I TTŻ z wychowawcą panią Justyną Stepnowską oraz I TA z wychowawcą panią Anną Czaplicką wyjechały do Gospodarstwa Agroturystycznego "AGRO-ELA" w Wydmusach. Uczniowie byli zachwyceni otoczeniem całego obiektu i z uwagą wysłuchali informacji na jego temat. Po zwiedzeniu pobliskiego terenu odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek. W ramach rozrywki uczniowie grali w tenisa i w bilard.


 

19 października 2007 r. -  TL w Wydmusach

Dnia 19.10.07 uczniowie klas I i IIb Technikum Leśnego byli w gospodarstwie agroturystycznym w Wydmusach. Opiekę nad uczestnikami wyjazdu sprawowały Panie: Anna Czaplicka, Dorota Mamajek i Elżbieta Szymczyk. Atrakcje czekające na młodzież najlepiej ukazują zdjęcia.

 


 

19 października 2007r. - Pielgrzymka Maturzystów

W piątek 19.10.07r. uczniowie klas maturalnych (IV TTŻ i IV TL) uczestniczyli w Pielgrzymce Maturzystów Diecezji Łomżyńskiej na Jasną Górę. Uczestnicy Pielgrzymki wyruszyli autokarem o godz. 8.00, na miejsce dotarli ok. 14.30. W Sanktuarium Maryjnym na Jasnej Górze uczestniczyli m.in. w Drodze Krzyżowej na Wałach, organizowanej dla wszystkich uczestników Pielgrzymki, w Celebracji Sakramentu Pojednania w Bazylice Jasnogórskiej, Eucharystii prowadzonej przez Biskupa Łomżyńskiego St. Stefanka, czuwaniu przed Apelem oraz Apelu Jasnogórskim. Oprócz tego zwiedzali Sanktuarium Jasnogórskie.
Wyjazd w drogę powrotną nastąpił ok. godz. 22.00, zaś na miejsce uczestnicy pielgrzymki wrócili w sobotę w godzinach rannych.

 


 

24 października r. - "Uczenie się przez całe życie"

Dnia 24 października 2007 roku w Zespole Szkół nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce odbył się festiwal programu: "Uczenie się przez całe życie".
Jego organizatorami byli: Mazowiecki Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Ostrołęka, Agencja Narodowa LLLP Comenius oraz ZS nr 5 w Ostrołęce. Naszą szkołę reprezentowali nauczyciele języków obcych: Pani Anna Gasek i Pani Elżbieta Szymczyk. Udział w tym festywalu miał na celu przybliżenie nauczycielom i dyrektorom wszystkich szkół, jak ważna jest współpraca z szkołami zagranicznymi i ile korzyści można z tego czerpać. "Uczenie się przez całe życie" (LIFELONG LEARNING PROGRAMME - LLP) jest kontynuacją programu Socrate przewidzianego do realizacji w latach 2007-2013. Jest to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji i doskonalenia zawodowego, mający na celu wzmocnienie współpracy pomiędzy krajami Unii Europejskiej oraz wspieranie mobilności uczniów i nauczycieli z krajów członkowskich.
Nasza szkoła przystąpiła już do tego programu, co zaowocowało wyjazdem kontaktowym - przedstawiciela ZSP w Kadzidle - Pani Dyrektor do Lizbony. Liczymy na współprace jednej ze szkół w Holandii i we Francji.

 


 

24 października 2007r. - Konkurs Mleczarstwa

W dniu 24 października w naszej szkole odbył się I stopień (szkolny) Turnieju Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie w celu wyłonienia 4 osobowej reprezentacji szkoły. W turnieju brało udział 9 uczniów Technikum Technologii Żywności, którzy rozwiązywali test składający się z 80 pytań zamkniętych. W następnym etapie, który odbędzie się w Łomży naszą szkołę będą reprezentowały: Ceberek Justyna, Szok Justyna, Florkowska Anna, Gajewska Katarzyna.

 


 

24 października 2007r. -Drukarnia A-Z Color

24.10.2007r. klasa I Technikum Poligraficznego zwiedziła drukarnię A-ZColor w Antoniach. Wycieczka została zakończona spotkaniem klasy przy grillu w gospodarstwie agroturystycznym "Ela" w Wydmusach.

 


 

25 października 2007 r.- Spotkanie z wojskowym

Dnia 25 października w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle odbyło się spotkanie z przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostrołęce, w którym uczestniczyły klasy: III TL, IV TL, III TTŻ i IV TTŻ.
Celem spotkania było zapoznanie uczniów z istotą obowiązku służby wojskowej. Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała również wielu informacji na temat szkolnictwa wojskowego. Uczniowie chętnie zadawali pytania, a na koniec wzięli udział w badaniu ankietowym dotyczącym stosunku do służby wojskowej.

 


 

29 października 2007r. - Stypendium Premiera

W dniu 29 października 51 uczniów z terenu byłego województwa mazowieckiego odebrało stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość wręczenia odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przasnyszu.
Naszej szkole powód do dumy przynieśli: Justyna Szok z klasy II Technikum Technologii Żywności oraz Grzegorz Piotrak - uczeń klasy IIb Technikum Leśnego. Życzymy im dalszych sukcesów w nauce oraz życiu osobistym.

 


 

29 października 2007 r. - Uczniowie w Skierdach

Dnia 29.10.2007r. uczniowie klas: I, IIa i IIb Technikum Leśnego zwiedzali Leśną Szkółkę Kontenerową w Skierdach. Zobaczyli: różne gatunki roślin, sprzęt, który jest używany do uprawy i pielęgnacji sadzonek, miejsce przechowywania nasion. Każdy miał możliwość obejrzenia prezentacji o szkółce i wysłuchania informacji na jej temat.
Opiekę nad młodzieżą sprawowały Panie: Barbara Bączek (kierownik wycieczki), Dorota Mamajek (wychowawczyni klasy II B TL) i Jadwiga Rybicka.


 

31 października 2007 r. - Wycieczka na cmentarz

Dnia 31 października 2007r. klasa I Technikum Agrobiznesu wraz z wychowawczynią panią Anną Czaplicką wybrała się na cmentarz w Kadzidle. Uczniowie odwiedzili mogiły najbliższych, a na koniec zebrali się przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie minutą ciszy uczcili pamięć żołnierzy poległych w obronie ojczyzny.

 


 

10 listopada 2007 r. - Święto Niepodległości

10.11.07r odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Część artystyczną przygotowała klasa II Liceum Profilowanego. Złożyły się na nią utwory poetyckie i piosenki, połączone narracją na temat historii walk narodu polskiego o niepodległość.


 

10 listopada 2007 r. - Otwarcie pracowni

Dnia 10 listopada 2007r. odbyły się: uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz otwarcie pracowni analizy żywności, w których wzięli udział: Pani Magdalena Pietras - Przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, Pani Grażyna Pieńkosz - Przewodnicząca Rady Rodziców, Ks. Dziekan Marian Niemyjski, Rada Pedagogiczna i uczniowie.
Uroczystość rozpoczęła się od przecięcia wstęgi i poświęcenia pracowni. Następnie wysłuchaliśmy programu artystycznego o tematyce patriotycznej, który przygotowała klasa II LP pod opieką Pani Jadwigi Rybickiej i Pana Michała Giersa.

 


13 listopada 2007 r. - "Zielono mi"

 

Już po raz drugi 13 listopada 2007r. w naszej szkole odbył się Międzypowiatowy Konkurs Ekologiczny "Zielono Mi". W konkursie wzięło udział 76 uczestników z 27 szkół powiatu ostrołęckiego i przasnyskiego, w czterech kategoriach wiekowych. Wszyscy zostali nagrodzeni pięknymi albumami, a przedszkolaki dodatkowo maskotkami. Każda szkoła otrzymała do posadzenia drzewko. Natomiast laureaci otrzymali pendraive i odtwarzacze MP4, dla szkoły zaś mikroskopy i odtwarzacze DVD. Rywalizacja budziła wiele emocji. Ostatecznie wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria "Maluch"

 • I miejsce: Julia Kaczyńska Przedszkole Samorządowe w Kadzidle
 • II miejsce: Natalia Bakuła SP w Jazgarce
 • III miejsce: Kamil Bacławski SP w Czarni

Kategoria "Junior"

 • I miejsce: Krystian Koziatek ZPO w Kadzidle
 • II miejsce: Cezary Kaliszewski ZS w Lelisie
 • III miejsce: Kacper Krapa ZPO w Dylewie

Kategoria "Żak"

 • I miejsce: Monika Bączek Gimnazjum w Wachu
 • II miejsce: Tomasz Gałązka Gimnazjum w Kadzidle
 • III miejsce: Emilia Stenka ZS w Lelisie

Kategoria "Senior"

 • I miejsce: Konrad Osowiecki ZSP w Kadzidle
 • II miejsce: Emil Kenik ZSP w Kadzidle
 • III miejsce: Marta Siernicka ZSP w Myszyńcu

Fundusze na nagrody pozyskało Niezależne Obywatelskie Stowarzyszenie Kurpik od Samorządu Województwa Mazowieckiego. Zapraszamy do oglądania galerii na stronie konkursu: www.zielonomi.kurpik.org.pl


 

25 listopada 2007 r. - Biała Niedziela

W niedzielę 25 listopada w Kadzidle w ramach "Białej Niedzieli" można było oddać krew dla potrzebujących. Z naszej szkoły jako jedyna odważyła się pomóc innym Ania Budzyńska z klasy IIb TL.
W dowód uznania dla postawy Ani Pan Wójt Dariusz Łukaszewski oraz Komendant Straży Pożarnej Pan Zdzisław Parzych wręczyli jej podziękowanie oraz bukiet pięknych kwiatów.


 

27 listopada 2007 r.- Spotkanie z poetą

W dniu 27 listopada 2007 roku odbyło się spotkanie z poetą Kazimierzem Brakonieckim. W spotkaniu uczestniczyły klasy trzecie i czwarte oraz kl. II a TL i kl. I TA. Towarzyszyły poecie panie z biblioteki gminnej i miejskiej z Ostrołęki. Pan Brakoniecki jest przewodniczącym Warmińsko-Mazurskiego Centrum Polsko-Francuskiego w Olsztynie. Wyjeżdża od 1992 roku do Bretanii (Francja). Jest autorem książki "Bretania w poezji i prozie". Jest to antologia literacka przedstawiająca interesujące utwory znanych autorów bretońskich, którą podarował naszej bibliotece wraz z dedykacją.
Spotkanie było bardzo interesujące i przydatne, zwłaszcza dla klas maturalnych, ponieważ poeta dokonał na nim przeglądu literatury od romantyzmu do czasów współczesnych. Odbywało się ono w przyjemnej, miłej atmosferze. Poeta mówił do młodzieży barwnym językiem wplatając umiejętnie młodzieżowy "żargon", ciekawostki lub trafnie dobrane dowcipy.

 


 

3 grudnia 2007 r.- Matura próbna

W dniach 3-4-5 grudnia 2007 roku uczniowie kas IV TL oraz IV TTŻ uczestniczyli w próbnych egzaminach maturalnych. W środę (3 grudnia) pisali egzamin z języka polskiego, w czwartek (4 grudnia) z języka angielskiego, natomiast w piątek 5 grudnia z wybranych przedmiotów: geografia (12 osób) i wiedza o społeczeństwie (24 osoby). Ogółem w próbnej maturze uczestniczyło 36 uczniów z obu klas.

Poprawiony: czwartek, 08 listopada 2012 19:08
 

Stopka

Copyright © 2018 Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Szkoła w obiektywie

22.JPG

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości 
Jakiej przeglądarki używasz?
 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj42
Wizyt w tygodniu153
Wizyt w miesiącu1394
Łącznie wizyt111102

Powered by Kubik-Rubik.de
Kadzidło