godlo.png
Rok szkolny 2008/2009 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 05 listopada 2011 22:51

Rok szkolny 2008/2009


 

1 września 2008 r.Inauguracja roku szkolnego

1 września rozpoczął się nowy rok nauki. Nauczyciele i uczniowie miejscowych szkół wzięli udział w mszy swiętej odprawionej w kosciele parafialnym. Po jej zakończeniu reprezentanci wszystkich placówek złożyli kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza. Oddali w ten sposób hołd osobom poległym 69 lat temu w obronie kraju.
O godzinie 9 młodzież i nauczyciele naszego ZSP spotkali się na uroczystości rozpoczecia roku szkolnego. Pani Dyrektor powitała wszystkich w nowej hali sportowej, przedstawiła nauczycieli rozpoczynających pracę i wychowawców. Po zakonczeniu części oficjalnej uczniowie wraz z opiekunami udali sie do sal, by poznać plan lekcji.
Oprawą uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2008/2009 zajęła się młodzież klas IIIb TL i III TTŻ wraz z wychowawczyniami: Dorotą Mamajek i Bożeną Duszak.

 


 

25 września 2008 r.  Wycieczka do Kazimierza Dolnego

25 września 2008r. uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami pojechali do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Wycieczkę zorganizowała Pani Barbara Bączek. Opiekę nad młodzieżą Technikum Leśnego (klasy: II, IIIa, IIIb, IV), Technikum Agrobiznesu (klasa II) i Liceum Profilowanego (klasa III) sprawowali: Jordan Czapski, Anna Kossakowska, Dorota Mamajek, Jadwiga Rybicka i Elżbieta Szymczyk.

Plan wyjazdu wyglądał następująco:

 1. Godzinny rejs statkiem po Wiśle połączony z podziwianiem pięknych krajobrazów,
 2. Obiad,
 3. Zwiedzanie miasta: rynku, kościoła, ruin zamku,
 4. Zdobycie Góry Trzech Krzyży.

 


 

29 września  2008 r. -   wycieczka nad Morze Bałtyckie

Pod koniec września ( 29.09 - 01.10.2008r.) w naszej szkole odbyła się wycieczka nad Morze Bałtyckie. Pierwszym celem naszej wycieczki był Gdańsk, gdzie zwiedziliśmy Główne Miasto, Drogę Królewską, Ratusz, Bazylikę Mariacką oraz widzieliśmy fontannę przedstawiającą boga morza Neptuna. Około godziny 15.00 wyjechaliśmy z Gdańska w kierunku Sopotu. W Sopocie widzieliśmy najdłuższe w Europie drewniane molo oraz spacerowaliśmy po sopockiej plaży, zbierając muszelki. Ok. godziny 19.00 zmęczeni a zarazem szczęśliwi dotarliśmy do naszego pensjonatu w Chłapowie, gdzie mieliśmy noclegi.
Drugiego dnia zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy do wąwozu Chłapowskiego i udaliśmy się plażą do Władysławowa. Następnym naszym celem była Jastrzębia Góra ze wspaniałym kamienistym urwiskiem.
Trzeciego i ostatniego dnia naszej wycieczki pojechaliśmy do Gdyni. W Gdyni zwiedziliśmy port morski, statek muzeum "Dar Pomorza" oraz statek "Błyskawica". W drodze powrotnej zwiedziliśmy zamek krzyżacki w Malborku. Wycieczkę zorganizowały: Barbara Bączek (kierownik wyjazdu), Anna Kossakowska i Jadwiga Rybicka.

 


 

3 października  2008 roku - udział młodzieży w akcji Sprzątanie Świata

3 października uczniowie klas drugich i trzecich Technikum Technologii Żywności, Technikum Leśnego, Technikum Agrobiznesu i Technikum Poligraficznego wraz z nauczycielami: Bożeną Duszak, Anną Czaplicką, Dorotą Mamajek, Agnieszką Grzegorczyk i Barbarą Bączek zabrali się do "wielkiego sprzątania terenu wokół szkoły". Każda grupa miała do uporządkowania wyznaczony rejon. Efekty pracy można już podziwiać.


 

4 października 2008 roku -  Biegi przełajowe

Dnia 4 października na stadionie MOSiR w Ostrołęce zostały rozegrane indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę godnie reprezentowali:

 • Niedźwiecki Bartosz, II miejsce na dystansie 3000 m, klasa II TL,
 • Dawid Jarosław, III miejsce na dystansie 1500 m, klasa IIIa TL,
 • Kania Grzegorz, V miejsce na dystansie 1500 m, klasa II TA,
 • Koziatek Sylwia, III miejsce na dystansie 1500, klasa I TTŻ,
 • Domurad Kamil, Głowacki Adam, Dawid Adrian na dystansie 1500 m, klasa I TA.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za trud i walkę.

 


 

7 października  2008 roku -  Targi Pracy i Szkolnictwa Wojskowego

7 października 2008r. uczniowie klas maturalnych wzięli udział w Targach Pracy i Szkolnictwa Wojskowego w Ostrołęce, które były kierowane nie tylko do poborowych, ale i do maturzystów, którzy chcieliby się dalej kształcić w szkołach i akademiach wojskowych. Wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z ofertą kształcenia w hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia. Opiekunami wyjazdu były Pani Beata Piasta i Pani Anna Kossakowska.


 

15 października  2008 roku -  Dzień Edukacji Narodowej

15 października odbyła sie w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralno-Recytatorskiego FAKT 2 pod opieką pań: Doroty Mamajek i Jolanty Gałązki. Ksiądz Dariusz Grochowski przypomniał zgromadzonym o 30 rocznicy wyboru Jana Pawła II na papieża. Pani dyrektor Ewa Dobkowska-Duszak wręczyła nauczycielom dyplomy z życzeniami.

 


 

17 października 2008 roku - pielgrzymka maturzystów na  Jasną Górę

17 października młodzież ZSP w Kadzidle udała się na pielgrzymkę maturzystów diecezji łomżyńskiej na Jasną Górę. Opiekunami wyjazdu były Pani B. Piasta, Pani B. Bączek i Pani A. Kossakowska.


 

21 października  2008 roku -  Nagroda Mazowieckiego Kuratora Oświaty

Pani Bożena Duszak - nauczycielka chemii w naszej szkole na wniosek Dyrektora ZSP w Kadzidle otrzymała Nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Uroczystość wręczenia nagród i odznaczeń nauczycielom odbyła się w dniu 21.10.2008r. w SP nr 10 w Ostrołęce. Serdecznie gratulujemy.


22 października  2008 roku -  Turniej Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie

 

W dniu 22 października w naszej szkole odbył się I stopień (szkolny) Turnieju Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie w celu wyłonienia 4-osobowej reprezentacji szkoły. W turnieju brało udział 5 uczniów Technikum Technologii Żywności, którzy rozwiązywali test składający się z 80 pytań zamkniętych. W następnym etapie, który odbędzie się w Łomży naszą szkołę będą reprezentowały: Ceberek Justyna, Szok Justyna, Florkowska Anna, Jędrzejczyk Marta.


3 listopada 2008 roku - uroczystość wręczenia  Stypendium Premiera

 

3 listopada 2008 roku odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów najlepszym uczniom powiatów: ostrołęckiego, przasnyskiego, makowskiego, wyszkowskiego, ostrowskiego. Dyplomy z rąk Pani Katarzyny Góralskiej II Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty otrzymało 45 stypendystów szkół ponadgimnazjalnych. Z naszej szkoły stypendium otrzymała Justyna Szok - uczennica kl. III TTŻ.
Niepowtarzalną atmosferę tych chwil podkreśliła obecność zaproszonych gości, stypendystów, dyrektorów, nauczycieli i rodziców.


3 listopada 2008 roku  - Wycieczka do Nowogrodu

 

3 listopada 2008 roku odbyła się wycieczka do skansenu Kurpiowskiego w Nowogrodzie dla uczniów Technikum Leśnego. W powrotnej drodze zwiedziliśmy zabytkowy kościół w Dąbrówce i kapliczkę upamiętniającą cud, który prawdopodobnie miał tam miejsce przed laty.


5 listopada  2008  roku - Wycieczka do kina na film "Świadectwo"

 

Dnia 5 listopada odbyła się wycieczka do kina w Ostrołęce na film pt. "Świadectwo". Wyjazd cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów wszystkich klas (aż 111 osób obejrzało opowieść o Janie Pawle II). Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Beata Piasta, Jadwiga Rybicka, Jadwiga Niedźwiedzka, Jolanta Gałązka, ks. Dariusz Grochowski, Justyna Stepnowska, Anna Czaplicka, Dorota Mamajek, Alicja Gawrońska, Teresa Smugorzewska, Apolonia Dymerska i Magdalena Miroszewska. Wyprawę zorganizowały Jadwiga Rybicka i Dorota Mamajek.


7 listopada 2008 roku -  Spotkanie z psychologiem

 

Dnia 7 listopada klasa IIIb Technikum Leśnego wzięła udział w zajęciach przeprowadzonych przez Panią Katarzynę Ładę - pracownika Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myszyńcu. Młodzież obejrzała film pt. "Wieczne dziecko. Co to jest FAS?" i uczestniczyła w pogadance na temat skutków spożywania alkoholu przez kobiety w ciąży. Spotkanie zakończyło wypełnienie przez uczniów ankiet ewaluacyjnych.


12 listopada  2008 roku-  Odzyskanie Niepodległości

 

Dnia 12 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wysłuchali montażu słowno-muzycznego poświęconego 90. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość przygotowała młodzież z klasy IV Technikum Technologii Żywności pod opieką Pani Doroty Mamajek.
Recytacja:

 • Anna Florkowska
 • Edyta Zawrotna
 • Justyna Jędrzejczyk
 • Justyna Wojciechowska
 • Justyna Wójcik
 • Nikoletta Samsel (narrator)

Poczet flagowy:

 • Ewelina Brodzik
 • Radosław Ścibek
 • Ewa Krzynowek

Oprawa muzyczna:

 • Grzegorz Piotrak (III B Technikum Leśne)


27 listopada  2009 roku - międzypowiatowy konkurs ekologiczny  ZIELONO MI

 

27 listopada 2008 roku w ZSP w Kadzidle odbył się III Międzypowiatowy Konkurs Ekologiczny "ZIELONO MI" zorganizowany przez Niezależne Obywatelskie Stowarzyszenie "KURPIK" wspólnie z Zespołem Szkół Powiatowych w Kadzidle.


1 grudnia 2008 roku - Wycieczka do Ostrołęki

 

Dnia 1 grudnia uczniowie klas pierwszych odkrywali uroki Ostrołęki. Wyjazd dla 47 osób został zorganizowany przez Panie: Dorotę Mamajek i Jadwigę Rybicką w ramach zajęć wiedzy o kulturze. Plan wycieczki wyglądał następująco:

 1. Wizyta w ZSZ nr 2: wysłuchanie wykładu Pani Wiesławy Gałki o historii 5 Pułku Ułanów Zasławskich i zwiedzenie Izby Tradycji poświęconej patronowi szkoły.
 2. Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej: wysłuchanie wypowiedzi pracownika placówki na temat działalności wypożyczalni i czytelni, obejrzenie wystawy "Exlibrisy" inspirowanej pasją Wiktora Gomulickiego.
 3. Spacer ulicami Ostrołęki.
 4. Wizyta w Muzeum Kultury Kurpiowskiej: obejrzenie wystawy poświęconej 5 Pułkowi Ułanów Zasławskich, udział w warsztatach etnograficznych poświęconych obrzędom i zwyczajom bożonarodzeniowym oraz nauce wykonywania tradycyjnych ozdób choinkowych ("Boże Narodzenie dawniej i dziś").


4 grudnia  2008 roku -  Loteria mikołajkowa

 

Dnia 4 grudnia 2008r. Szkolny Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole loterię mikołajkową. Losy można było kupić za 1 zł. Do wygrania było dużo ciekawych rzeczy: maskotki, wisiorki, kubki, książki, kalendarze, płyty CD z muzyką, smycze do telefonów komórkowych, bryloczyki itp. Nagrodą główną był los 50% zniżki do kilkudniowej wycieczki szkolnej. Loterię mikołajkową przeprowadzili uczniowie klasy IIIb Technikum Leśnego pod opieką Pani Anny Kossakowskiej. Zebrane pieniądze Szkolny Samorząd Uczniowski przeznaczy na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla szkoły.


5 grudnia  2008 roku  Konkurs recytatorski

5 grudnia 2008 r. w Zespole Szkół Powiatowych w Łysych odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Zbigniewa Herberta. Wzięły w nim udział szkoły z następujących gmin: Baranowo, Kadzidło, Łyse, Troszyn. Naszą placówkę reprezentowała Renata Mierzejewska (uczennica klasy II Technikum Leśnego), która zajęła drugie miejsce i wygrała odtwarzacz mp 3. Recytowała wiersz pt. "Chciałbym opisać". Wszystkie uczestniczki otrzymały dyplomy. Opiekunką wyjazdu była Dorota Mamajek.
Gratulacje dla Renaty!!! :)


17 grudnia  2008 roku -  Jasełka

 

17 grudnia 2008r. uczniowie naszej szkoły przedstawili jasełka p.t. "Do Betlejem nie jest tak daleko". Przedstawienie wprowadziło w świąteczny nastrój nauczycieli, uczniów i pozostałych pracowników szkoły.


9 stycznia  2009 roku  -  Matura próbna z języka polskiego

 

Dnia 9 stycznia uczniowie klas czwartych Technikum Technologii Żywności (21osób) i Technikum Leśnego (24 osoby) oraz klasy trzeciej Liceum Profilowanego (16 osób) przystąpili do napisania próbnego egzaminu maturalnego z języka polskiego. Wszyscy zdawali go na poziomie podstawowym. Młodzież miała wykazać się:
- rozumieniem czytanego tekstu ("Czas mistrzów" Jan Blecharz, [w:] "Charaktery" 2004, nr 7) poprzez wykonanie zadań pod nim umieszczonych,
- umiejętnością pisania tekstu własnego w związku z tekstem literackim zamieszczonym w arkuszu. Tematy wypracowań brzmiały następująco:
1. Dwie postawy wobec Boga i Jego dzieła. Porównaj pieśń Jana Kochanowskiego "Czego chcesz od nas, Panie?" i "Hymn" Juliusza Słowackiego. Zwróć uwagę na nastrój obydwu tekstów.
2. Fabryki, huty, kopalnie w oczach Stefana Żeromskiego - nowoczesność i postęp czy piekło dla pracujących tam ludzi? Odpowiedz na pytanie, analizując załączone fragmenty "Ludzi bezdomnych" oraz wykorzystując znajomość całości powieści. Zwróć szczególną uwagę na opisy maszyn i pracujących robotników.
Komisję egzaminacyjną tworzyły Panie: Justyna Stepnowska (przewodnicząca), Elżbieta Szymczyk (członek) , Agnieszka Grzegorczyk (członek) i Apolonia Dymerska (członek).


11 stycznia 2009  roku  - Spotkania z Liderem Pracy

 

Uczniowie I i II klasy Zasadniczej Szkoły Wielozawodowej odbywają comiesięczne spotkania z Liderem Klubu Pracy CEIPM w Ostrołęce. Tematyka tych spotkań dotyczy rynku pracy i sposobów jej szukania.


12 stycznia 2009roku -  Matura próbna języka obcego

 

Dnia 12 stycznia uczniowie klas czwartych Technikum Technologii Żywności (21osób) i Technikum Leśnego (24 osoby) oraz klasy trzeciej Liceum Profilowanego (16 osób) przystąpili do napisania próbnego egzaminu maturalnego z wybranego języka obcego: angielskiego (45 osób), niemieckiego (1 osoba) i rosyjskiego (4 osoby). Młodzież zdawała go na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.
Komisję egzaminacyjną tworzyły Panie: Maria Jolanta Gałązka, Alicja Gawrońska, Teresa Smugorzewska, Apolonia Dymerska, Magdalena Miroszewska, Jadwiga Rybicka.


13 stycznia 2009 roku -  Matura próbna z przedmiotu wybranego

 

Dnia 13 stycznia uczniowie klas czwartych Technikum Technologii Żywności (21osób) i Technikum Leśnego (24 osoby) oraz klasy trzeciej Liceum Profilowanego (16 osób) przystąpili do napisania próbnego egzaminu maturalnego z wybranego przedmiotu obowiązkowego. Młodzież wykazywała się wiadomościami i umiejętnościami z geografii, biologii, wiedzy o społeczeństwie i matematyki.
Komisję egzaminacyjną tworzyły Panie: Jadwiga Niedźwiedzka (przewodnicząca), Dorota Mamajek (członek), Bogumiła Serafin (członek), Henryk Jerzy Syrewicz (członek).


15 stycznia  2009 roku - konkurs matematyczny KWADRATURA KOŁA

 

15 stycznia 2009 roku w ZSP o godz. 11.00 odbył się ogólnopolski (test) konkurs z matematyki KWADRATURA KOŁA. W konkursie wzięło udział 13 uczniów. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa w składzie: A. Grzegorczyk, J. Gałązka i B. Serafin.
Wyniki w konkursie:
Adam Głowacki (I TA) - I miejsce w powiecie
Bartosz Niedźwiecki (II TL) - I miejsce w powiecie
Patrycja Staśkiewicz (III LP) - I miejsce w powiecie
Robert Bakuła (II TP) - II miejsce w powiecie
Jacek Szymczyk (IV TL) - II miejsce w powiecie
Paweł Ciak (II TP) - III miejsce w powiecie
Michał Kubeł (IV TL) - III miejsce w powiecie


17 stycznia  2009 roku - Studniówka

 

17 stycznia 2009r. w Sali Bankietowej A. Giersa w Kadzidle odbyła się studniówka uczniów klas maturalnych: Technikum Leśnego, Technikum Technologii Żywności i Liceum Profilowanego. Uroczystość rozpoczął przepięknie wykonany przez naszą młodzież polonez. Młodzież wraz z wychowawcami, zaproszonymi gośćmi i rodzicami bawiła się w rytmie starych i nowych przebojów do białego rana.


5 lutego 2009 roku -  Spotkanie z rodzicami

 

5 lutego w Zespole Szkół Powiatowych odbyło się spotkanie z rodzicami naszych uczniów. O godzinie 15.30 wszyscy przybyli udali się do sali audytoryjnej, w której przywitały ich Pani Dyrektor Ewa Dobkowska-Duszak oraz Pani Wicedyrektor Beata Piasta wraz z całą Radą Pedagogiczną. Rodzice wysłuchali wykładu na temat relacji dorosłych z młodzieżą przygotowanego przez Panią Annę Żmudzińską, psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Po zebraniu ogólnym zgromadzeni udali się na spotkania z wychowawcami klas.


10 lutego 2009 roku -  Środki unijne

 

Dnia 10 lutego klasa III Technikum Technologii Żywności wzięła udział w szkoleniu na temat pozyskiwania środków unijnych na gospodarstwa agroturystyczne zorganizowanym przez Urząd Gminy w Kadzidle. Opiekę nad młodzieżą sprawowały pani Justyna Stepnowska i pani Anna Czaplicka.

 


24 lutego 2009 roku -  Kulig

 

Dnia 24 lutego 2009 roku klasa IV TTŻ wraz z wychowawcą wybrała się na kulig do gospodarstwa agroturystycznego w Wydmusach. Po kuligu gospodarz zorganizował ognisko z kiełbaskami i tańce dla chętnych osób. Organizatorem wyjazdu była Pani Anna Kossakowska.


5 marca 2009 roku Jakość żywności

 

Dnia 5 marca klasa II Technikum Technologii Żywności wzięła udział w szkoleniu w Urzędzie Gminy w Kadzidle przeprowadzonym przez pracownika Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Młodzież wysłuchała wykładu na temat systemów zapewnienia jakości żywności. Wykład bardzo zainteresował młodzież czego wyrazem były zadawane pytania. Opiekę nad młodzieżą sprawowały pani Justyna Stepnowska i pani Anna Czaplicka.


10 marca 2009 roku -  Konkurs z języka niemieckiego

 

Dnia 10 marca 2009 roku w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle został przeprowadzony wewnątrzszkolny konkurs z języka niemieckiego dla uczniów klas ponadgimnazjalnych. Konkurs został zorganizowany przez Annę Kossakowską. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do poznawania wielowarstwowej kultury Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu. Uczniowie rozwiązywali test, który obejmował pytania z zakresu geografii, historii, kultury i polityki. Pierwsze miejsce zajęła Justyna Jędrzejczyk (IVTTŻ), II miejsce Małgorzata Dyl (III TTŻ), trzecie miejsce Przemysław Prusaczyk (II TA). Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki. Wszyscy zakwalifikowali się do etapu międzyszkolnego, który odbędzie się 17 kwietnia w Myszyńcu.


11 marca  2009 roku -  Młodzieżowe Targi Edukacji i Pracy

 

11 marca odbyły się Młodzieżowe Targi Edukacji i Pracy. Wzięły w nich udział szkoły wyższe i policealne z całej Polski. Informacje na temat możliwości kształcenia i pracy udzielali przedstawiciele uczelni, szkół i instytucji, studenci, m. in. z Ostrołęki, Warszawy, Olsztyna, Białegostoku, Pułtuska i Łomży. Swoją ofertę kształcenia zaprezentowały także szkoły policealne z powiatu ostrołęckiego (Kadzidło, Czerwin, Troszyn, Baranowo, Lelis). Naszą placówkę promowały Panie: Anna Czaplicka, Dorota Mamajek i Justyna Stepnowska. Uczniowie klas maturalnych z Technikum Technologii Żywności, Technikum Leśnego i Liceum Profilowanego przyjechali wraz z wychowawczyniami, by sprawdzić, co oferują uczelnie.


12 marca  2009 roku -  Turniej Wiedzy Pożarniczej

 

Dnia 12 marca 2009 roku odbył się w Ostrołęce Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Brali w nim udział uczniowie trzech grup wiekowych: I grupa - szkoły podstawowe, II grupa - szkoły gimnazjalne, III grupa -szkoły ponadgimnazjalne. Organizatorami byli: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce i Zarząd Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej Zarządu Oddziału Powiatowego w Ostrołęce. Naszą szkolę reprezentował Łukasz Filochowski - uczeń klasy II Technikum Agrobiznesu, którego opiekunem była Pani Anna Czaplicka. Eliminacje miały formę pisemną i ustną finałową. Po teście pisemnym, do którego przystąpiło 17 uczestników, wyłoniono zwycięzców z każdej grupy wiekowej. Łukasz znalazł się w trójce najlepszych w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i zajął III miejsce. Organizatorzy ufundowali dla zwycięzców pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.


12 marca  2009 roku  - Wyjazd do kina

 

Dnia 12 marca odbyła się wycieczka do kina w Ostrołęce na film pt. "Popiełuszko. Wolność jest w nas." Wyjazd cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów wszystkich klas (aż 142 osoby obejrzały opowieść o życiu i działalności księdza Jerzego Popiełuszki). Wyprawę zorganizowały Panie Jadwiga Rybicka i Dorota Mamajek. Kierownikiem wycieczki była Pani Maria Jolanta Gałązka.


13 marca 2009 roku -  MISTRZ MATEMATYKI

 

13 marca 2009 roku o godzinie 10.00 rozpoczął się konkurs � MISTRZ MATEMATYKI 09�. Udział w konkursie wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Lelisa, Baranowa, Czerwina, Kadzidła, Łysych, Myszyńca, Troszyna i Goworowa.
Indywidualne wyniki w konkursie:
I miejsce Ilona Zelik (ZSP Goworowo)
II miejsce Przemysław Gwiazda (ZSP Baranowo)
III miejsce Małgorzata Mierzejek (ZSP Myszyniec)
Zespołowe wyniki:
I miejsce ZSP Myszyniec
II miejsce ZSP Goworowo
III miejsce ZSP Czerwin
Nagrody:
I miejsce - aparat cyfrowy
II miejsce - odtwarzacz MP4
III miejsce - odtwarzacz MP3
Pozostali uczestnicy - USB flash drive Toshiba


20 marca 2009 roku -  Próbny egzamin zawodowy - część praktyczna

 

Dnia 20 marca uczniowie klasy czwartej Technikum Technologii Żywności (20 osób) przystąpili do napisania próbnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe - część praktyczna. Młodzież musiała się wykazać umiejętnością opracowania projektu produkcji masła w określonych warunkach organizacyjnych i technicznych na podstawie dokumentacji technicznej, technologicznej i laboratoryjnej oraz systemów zapewnienia jakości.


24 marca 2009 roku - Targi edukacyjne

 

24 marca już po raz siódmy odbyły się w Ostropłece Młodzieżowe Targi Edukacyjne. W prezentacjach obok ostrołeckich szkół prezentowała się także nasza szkoła. W tym roku projektując stoisko postawilismy na regjonalizm. Na targach reprezentowali nas uczniowie klas leśnych i mlodzież w strojach kurpioskich. Opiekunami były panie: B. Bączek, M. Miroszewska, A. Kossakowska, E. Szymczyk, A. Grzegoprczyk i pan J. Syrewicz. Stoisko wzbudziło zainteresowanie zwiedzających.


26 marca  2009 roku -  Próbny egzamin zawodowy - etap pisemny

 

Dnia 26 marca 2009r. uczniowie klasy IV Technikum Technologii Żywności (16 osób) przystąpili do próbnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe - etapu pisemnego, przeprowadzonego w formie testu składającego się z zadań zamkniętych zawierających cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna była prawidłowa. Test składał się z dwóch części. W części I (50 zadań) uczniowie rozwiązywali zadania sprawdzające wiadomości i umiejętności dotyczące zawodu technika technologii żywności, natomiast część II zawierała 20 zadań sprawdzających wiadomości i umiejętności związane z zatrudnieniem i działalnością gospodarczą. Czas trwania etapu pisemnego: 120 minut.


26 marca 2009 roku -  Konkurs z wiedzy o przedsiębiorczości

 

26 marca w Zespole Szkół Powiatowych w Baranowie odbył się II Powiatowy Konkurs z wiedzy o przedsiębiorczości. W konkursie naszą szkołę reprezentowali: Jacek Szymczyk - uczeń IV TL, Justyna Jędrzejczyk, Justyna Wójcik i Anna Florkowska - uczennice klasy IV TTŻ. Najlepszym znawcą zagadnień z przedsiebiorczości i zwycięzcą konkursu okazał się nasz uczeń Jacek Szymczyk, który gratulacje i nagrodę odebrał z rąk pana Starosty Stanisława Kubła. Opiekę nad młodzieżą sprawowała pani Barbara Bączek. Jackowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


31 marca 2009  roku - "W POŁOWIE DROGI..."

 

31 marca 2009 roku w naszej szkole uczniowie klas drugich i trzecich technikum brali udział w projekcie edukacyjnym "W POŁOWIE DROGI�". Uczniowie pisali 45 minutowy sprawdzian wiadomości z matematyki, który ma na celu badanie rozwoju umiejętności matematycznych uczniów. Projekt realizowany jest przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Biuro Edukacji m.st . Warszawy. Sprawdzone testy wraz z aplikacją wykorzystującą metody statystyczne w arkuszu kalkulacyjnym EXCEL, dostarczą nauczycielom narzędzi do diagnozy umiejętności matematycznych uczniów z naszej szkoły. Organizacją projektu w szkole zajęła się nauczycielka matematyki mgr Bogumiła Serafin.


1 kwietnia 2009 roku -  Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie

 

1 kwietnia 2009 roku uczniowie: K. Kenik, B. Wanat, A. Budzyńska i K. Opalach (kl. IIIb TL) brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Internecie "Zostań Mistrzem Internetu". Uczniowie odpowiadali na pytania testowe przez Internet.


2 kwietnia 2009 roku - Technologia żywności w XXI wieku

 

Dnia 2 kwietnia 2009r. młodzież klas: II i IV Technikum Technologii Żywności uczestniczyła w wykładzie otwartym skierowanym do uczniów szkół średnich kształcących się na kierunkach związanych z przetwórstwem rolno-spożywczym pt. "Technologia żywności w XXI wieku". Wykład wygłosił wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, prof. dr hab. inż. Piotr Lewicki - Dyrektor Instytutu Technologii Żywności PWSIiP w Łomży, wybitny specjalista z zakresu technologii żywności. Po wykładzie młodzież zwiedziła budynek szkoły oraz uczestniczyła w spotkaniu, podczas którego przedstawiono ofertę kształcenia na kierunku technologia żywności i żywienie człowieka oraz szczegółowe informacje na temat możliwości wyjazdów na stypendia zagraniczne i odbywania praktyk we współpracujących z Uczelnią przedsiębiorstwach. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali wykładu oraz wszelkich informacji na temat możliwości studiowania w PWSIiP w Łomży. Opiekę nad młodzieżą sprawowały Panie: Justyna Stepnowska, Dorota Mamajek i Anna Czaplicka.


6 kwietnia  2009 roku -  Praktyka zawodowa w TL

 

Od 6 do 30 kwietnia uczniowie klas IIIa i IIIb Technikum Leśnego odbywali czterotygodniową praktykę ciągłą w Nadleśnictwie Parciaki.


8 kwietnia 2009 roku - Apel Wielkanocny

 

Dnia 8 kwietnia 2009r. w nasze szkole odbył się apel wielkanocny, który przygotowali uczniowie klas: II TTŻ i IIIb TL pod kierunkiem Pań: Marii Jolanty Gałązki i Doroty Mamajek. Młodzież zaprezentowała losy młodego małżeństwa, którego życie odmienił znaleziony na wysypisku śmieci krzyż. To dzięki obecności Chrystusa para przyjęła księdza po kolędzie, a mąż zmienił swój stosunek do ludzi potrzebujących. To co obejrzeliśmy, skłoniło zapewne wielu z nas do refleksji nad ludzką egzystencją na ziemi i relacjami z bliskimi oraz obcymi osobami.


17 kwietnia 2009 roku -  Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego

 

17 kwietnia 2009 roku w ZSP im. Ks. Adama Bargielskiego w Myszyńcu odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego. Wzięły w nim udział szkoły ponadgimnazjalne z następujących gmin: Łyse, Kadzidło, Myszyniec i Troszyn. Konkurs składał się z 2 etapów: pisemnego i ustnego. Naszą szkołę reprezentowali: Niedźwiedzki Marek (IV miejsce), Dyl Małgorzata (V miejsce) i Prusaczek Przemysław (VI miejsce). W konkursie wzięło udział 11 osób. Konkurs wygrali uczniowie ZSP w Myszyńcu. Wszystkie osoby, które zakwalifikowały się do etapu drugiego otrzymały drobne upominki, książki oraz dyplomy. Nagrody i dyplomy wręczył pan Starosta Stanisław Kubeł. Opiekunem wyjazdu była Pani Anna Kossakowska. Wygranym osobom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


23 kwietnia 2009 roku -  Międzynarodowe Targi Poznańskie

 

23 kwietnia 2009 roku uczniowie Technikum Poligrafucznego zwiedzili Międzynarodowe Targi Maszyn, Materiałów i Usług Poligraficznych, które odbyły sie w Poznaniu. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Starego Rynku.


24 kwietnia 2009 roku -  Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

 

Dnia 24.04.2009 r. odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolonego przez uczniów klas czwartych Technikum Technologii Żywności i Technikum Leśnego oraz klasy trzeciej Liceum Profilowanego. Po przemówieniu pani dyrektor Ewa Dobkowska-Duszak wręczyła absolwentom nagrody i dyplomy za dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych i konkursach oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Nagrodę za najlepsze wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali Justyna Jędrzejczyk (IV TTŻ) i Jecek Szymczyk (IVTL). Świadectwa ukończenia szkoły średniej wręczyli uczniom wychowawcy wraz z Panią Dyrektor. Każdy absolwent otrzymał również słonika na szczęście. Na zakończenie cześci oficjalnej przedstawiciele klas maturalnych w imieniu wszystkich maturzystów podziękowali nauczycielom za przekazaną wiedzę, wyrozumiałość i wsparcie w różnych sytuacjach. Każdy pedagog otrzymał różę. Po części oficjalnej obejrzeliśmy część artystyczną przygotowaną przez uczniów kl. II TTŻ , kl. II TA oraz kl. II TL. Życzymy maturzystom powodzenia na egzaminach pisemnych i ustnych!!!


27 kwietnia 2009 roku -  Konkurs matematyczno-fizyczny

 

27 kwietnia o godz. 10.00 w II Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Toniego Halika odbył się VII konkurs matematyczno-fizyczny dla klas pierwszych. Naszą Szkołę reprezentowali: Głowacki Adam z klasy I Technikum Agrobiznesu oraz Parzych Anna i Mielnicki Mariusz z klasy I Technikum Technologii Żywności. W Konkursie wzięło udział 25 uczniów ze szkół ostrołęckich i ZSP w Grajewie. Adam Głowacki uklasyfikował się na V miejscu.
Uczniów przygotowała: mgr Bogumiła Serafin.


28 kwietnia 2009 roku -  Dzień Otwartych Drzwi dla Gimnazjalistów

 

Dnia 28 kwietnia odbył się "Dzień Otwartych Drzwi dla Gimnazjalistów". Młodzież ze szkół w: Lipnikach, Wykrocie, Wachu, Dylewie i Kadzidle została oprowadzona przez uczniów klasy II Technikum Leśnego po naszej placówce i zapoznana przez Panią Bożenę Duszak z ofertą kształcenia na rok szkolny 2009/ 2010. Zwiedzający mieli możliwość obejrzenia przebiegu zajęć praktycznych klasy III Technikum Technologii Żywności prowadzonych przez Panią Justynę Stepnowską. Opiekę nad młodzieżą sprawowały także Panie: Anna Czaplicka, Dorota Mamajek, Jolanta Gałązka i Barbara Bączek.


30 kwietnia 2009 roku -  3 Maja

 

30.04.2009r. odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Część artystyczną przygotowali uczniowie kl. II TP.


4 maja 2009 roku - Matura

 

W roku szkolnym 2008/09 w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle maturę zdawało 61 uczniów z trzech klas: IV TTŻ, IV TL i III LP. Do matury nie przystąpiło 7 uczniów. Uczniowie jak co roku najchętniej jako przedmiot dodatkowy wybrali geografię i wiedzę o społeczeństwie, inne przedmioty wybierane przez uczniów to historia, biologia i chemia. Egzamin pisemny odbył się w dniach: 4.05.09 - język polski, 5.05.09 - język angielski, 6.05.09 - wiedza o społeczeństwie, 8.05.09 - geografia, 11.05.09 - biologia, 12.05.09 - historia, 15.05.09 - chemia.
Egzaminy ustne odbyły się w dniach: 13, 14 i 19.05.09 - język polski, 18, 20 i 21 05.09 - język angielski.


13 maja 2009 roku - Ustne matury z języka polskiego

 

13, 14 i 19 maja 2009 r. to dni, w których absolwenci Technikum Technologii Żywności (21 osób, 3 osoby nie przystąpiły), Technikum Leśnego (25 osób, 2 osoby nie przystąpiły) i Liceum Profilowanego (16 osób) zdawali ustny egzamin maturalny z języka polskiego. Członkowie komisji to: Anna Nosek (egzaminator) i Dorota Mamajek, Jadwiga Rybicka (egzaminator) i Dorota Zaniewska stosowali do oceny prezentacji uczniów kryteria opracowane przy udziale Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i współpracujących z nią nauczycieli. Wszystkie osoby, które zgłosiły się na egzamin, zdały go, czyli otrzymały co najmniej 30 % punktów możliwych do uzyskania.


3 czerwca 2009 roku - Otwarcie Nowej Sali gimnastycznej, 50-lecie Szkoły

 

3 czerwca 2009 roku odbyła się uroczystość otwarcia Nowej Sali Gimnastycznej połączona z obchodami 50-lecia Szkoły.


15 czerwca 2009 roku -  Egzamin zawodowy

 

Absolwenci Technikum Leśnego i Technikum Technologii Żywności w dniach 15 i 17 czerwca 2009 roku przystąpili do teoretycznego i praktycznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.


19 czerwca 2009 roku -  Zakończenie roku szkolnego

 

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2008/2009 rozpoczęła się mszą świętą w Kościele Ducha Świętego w Kadzidle. O godzinie 9.00 B. Wanat - uczeń klasy IIIb TL rozpoczął uroczystą akademię.
Pani dyrektor Ewa Dobkowska-Duszak przedstawiła osiągnięcia uczniów, wręczyła nagrody książkowe, świadectwa z wyróżnieniem i listy gratulacyjne.
Na zakończenie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Po akademii uczniowie z wychowawcami udali się do klas, gdzie otrzymali świadectwa.

Poprawiony: wtorek, 22 listopada 2011 13:03
 

Stopka

Copyright © 2018 Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Szkoła w obiektywie

5.JPG

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości 
Jakiej przeglądarki używasz?
 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj2
Wczoraj42
Wizyt w tygodniu153
Wizyt w miesiącu1394
Łącznie wizyt111102

Powered by Kubik-Rubik.de
Kadzidło