Lata 1959-2002

1959

Powołano w Kadzidle Szkołę Przysposobienia Rolniczego. Do kierowania nią zobowiązano Reginę Patyrę - kierownika Szkoły Podstawowej. Do klasy pierwszej zapisało się 20 uczniów. Obie szkoły do 1965r mieściły się w tym samym budynku: starym, drewnianym baraku, a przedmioty ogólne wykładali ci sami nauczyciele.

1962

Pierwszym samodzielnym dyrektorem szkoły zostaje dotychczasowy nauczyciel matematyki Marian Lechmański.

1965

Szkoła Podstawowa przenosi się do nowego budynku. Szkoła Przysposobienia Rolniczego zmienia nazwę na Zasadnicza Szkoła Rolnicza.

1969

Dotychczasowy dyrektor, Marian Lechmański odchodzi ze szkoły, jego miejsce zajmuje nauczyciel zawodu Janusz Kolesiński.

1970

Zostaje powołana Szkoła Przysposabiająca do Zawodu Rolnika, prowadzona do 1992r.

1972

W szkole zostaje wprowadzona nauka jazdy ciągnikiem dla uczniów. Ciągnik został podarowany przez Powiatowy Związek Kółek Rolniczych.

1976

Powstają nowe typy szkół:

1. Trzyletnie Wieczorowe Technikum Rolnicze
  2. Trzyletnie Zaoczne Technikum Rolnicze
  3. Średnie Stadium Zawodowe

1979

Odbyła się pierwsza studniówka. Odbyły się pierwsze egzaminy dojrzałości.

1985

Dotychczasowy dyrektor szkoły Janusz Kolesiński odszedł na emeryturę,  jego miejsce zajęła mgr inż. Hanna Sokołowska - dotychczasowy nauczyciel Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrołęce.

1990

Zostaje powołane Liceum Zawodowe.

Powstaje Społeczny Komitet Budowy Szkoły Rolniczej, którego inicjatorem i przewodniczącą zostaje dyrektor Hanna Sokołowska. Jest to szansa na wybudowanie nowego obiektu szkolnego, ponieważ barak (dzielony z przedszkolem) jest ciasny, zimny, bez żadnych wygód.

1992

Rozpoczyna się budowa nowej szkoły.

1994

Kończy szkołę pierwszy rocznik Liceum Zawodowego.

Budynek nowej szkoły znajduje się w stanie surowym.

1995

3 kwietnia umiera nagle dyr. szkoły Hanna Sokołowska.

Obowiązki dyr. szkoły do czasu wyboru nowego dyrektora pełni dr inż. Jerzy Ponikiewski - kierownik kształcenia praktycznego.

1 września nowym dyrektorem, wyłonionym w drodze konkursu zostaje mgr Apolonia Dymerska - pracująca w tej szkole jako nauczyciel biologii.

1996

Trwają prace przy wykańczaniu nowego obiektu.

Szkoła przeprowadza się uroczyście do nowego obiektu. Wyposażenie szkoły, a więc warunki pracy zmieniają się w sposób diametralny. Jest luźno, czysto i nowocześnie.

Powstaje pracownia komputerowa i sala języków obcych. Obok sal lekcyjnych nauczyciele mają zaplecza. Salę gimnastyczną stanowi duże pomieszczenie na dole, które pierwotnie miało być składem opału. Zagospodarowywana jest również działka przy szkole licząca 4,2ha.

1998

Powstaje Zespół Szkół  Rolniczych.

1999

Zostaje powołane Liceum Ogólnokształcące i Technikum Ekonomiczne.

W związku z reformą administracyjną kraju, nazwa szkoły zmienia się na Zespół Szkół Powiatowych.

W zakresie kształcenia nie nastąpiły większe zmiany. W skład zespołu wchodzą następujące szkoły:
Liceum Zawodowe,

Technikum Rolnicze,

Technikum Ekonomiczne,

Liceum Ogólnokształcące,

Zasadnicza Szkoła Rolnicza,

Technikum Rolnicze dla Dorosłych,

Technikum Technologii Żywności (nowy kierunek powołany w 2000r)

W roku szkolnym 2000/2001 szkoła liczy ok. 250 uczniów.

Uroczyste otwarcie nowego segmentu budynku szkoły.