NADANIE IMIENIA ZSP

Nadanie imienia Strzelców Kurpiowskich Technikum i Liceum Ogólnokształcącemu w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle.

Słowami: „Przyszłość lepszą budować, a z przeszłości brać siły” kierowaliśmy się podczas poszukiwania patrona. Słowa Adama Chętnika przyświecały uroczystości, która odbyła się w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle 12 kwietnia 2018 r. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów, nauczycieli i przybyłych gości jako jeden z najważniejszych. Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski poświęcił tablicę pamiątkową znajdującą się na holu, a później przewodniczył Mszy Świętej, podczas której został poświęcony sztandar Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle wykonany ręcznie przez siostrę zakonną Barbarę Kołodziejczyk ze Zgromadzenia Sióstr w Zarębach Kościelnych. Eucharystię swoim śpiewem wzbogaciła zaprzyjaźniona schola Roch&Roll z Białegostoku. Przedstawiciele uczniów, nauczycieli i rodziców, a wraz z nimi cała społeczność szkolna złożyli ślubowanie, którego słowami potwierdzili, że będą służyć ojczyźnie rzetelną nauką, pracą i wzorowym zachowaniem, będą wierni ideałom Strzelców Kurpiowskich, będą kierowali się w życiu odpowiedzialnością, szacunkiem i zrozumieniem, będą dbali o sztandar szkoły – symbol najwyższych wartości, wiary, honoru i patriotyzmu.
Po Mszy Świętej uczniowie technikum poprzez część artystyczną przenieśli wszystkich zgromadzonych w czasie. Każdy miał okazję przypomnieć sobie, jak powstał świat, a wraz z nim rozwijał się człowiek oraz ponadczasowe wartości, które towarzyszyły patronowi i są tak samo ważne dla nas dzisiaj. Po przedstawieniu przyszedł czas na zabranie głosu przez szanownych gości i podziękowania.