godlo.png
Aktualności
Mecz Legia Warszawa - Śląsk Wrocław PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 marca 2015 08:12

W czwartek 5 marca 2015 r. byliśmy na stadionie Legii w Warszawie. Mecz ze Śląskiem Wrocław z trybun Pepsi Areny obserwowali uczniowie klas pierwszych pod opieką nauczycieli w ramach akcji "Kibicuj z klasą".
Poprawiony: wtorek, 10 marca 2015 08:34
 
Ostrołęka 5 marca 2015 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez D. Mamajek   
niedziela, 08 marca 2015 20:58

5 marca 2015 r. uczniowie klas I TA i III LO obejrzeli w kinie w Ostrołęce przedstawienie pod tytułem "Przy mogile Polski" - opowieść o rozbiorach Polski i powstaniu styczniowym. Spektakl został zrealizowany na podstawie utworów "Gloria victis" i "Nad Niemnem" przez aktorów Teatru Lektur Szkolnych z Kielc. To niezwykłe przedstawienie treści obu lektur zakończyliśmy udziałem w lekcji historycznej połączonej ze zwiedzaniem Izby Pamięci 5 Pułku Ułanów Zasławskich w ZSZ nr 2 w Wojciechowicach.

Poprawiony: niedziela, 08 marca 2015 20:59
 
eliminacje do Turnieju Klas Mundurowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 04 marca 2015 00:00

W środę 4 marca 2015 r. 4-osobowa drużyna z klasy I LO "B" brała udział  w  eliminacjach do   VII Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych.

Eliminacje zostały przeprowadzone  o godz. 13.00 w trzech jednostkach organizacyjnych Policji: w Szkole Policji w Pile, Szkole Policji w Katowicach oraz Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Przyporządkowanie do poszczególnych jednostek zostało dokonane na podstawie odległości szkoły od miejsca przeprowadzenia eliminacji. Na miejscu, każda z 4-osobowych drużyn reprezentująca klasę „policyjną” z wcześniej zgłoszonej szkoły, rozwiązywała test wiedzy składający się z 40 pytań z zakresu szeroko pojętej wiedzy o Policji, jej historii i współczesności; struktury organizacyjnej, specyfiki służby, obowiązków i uprawnień policjanta; etyki zawodowej; broni palnej i innych środków przymusu bezpośredniego; bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz profilaktycznych aspektów pracy Policji.

Poprawiony: środa, 11 marca 2015 08:34
 
Kurs chemizacyjny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 12 lutego 2015 00:00

W dniach 16-17.10.2014 r. w ZSP w Kadzidle zorganizowano tzw "Kurs chemizacyjny" uprawniający do stosowania środków ochrony roślin przy użyciu sprzętu przeznaczonego do stosowania tych środków. Zajęcia prowadzili pracownicy Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie, a uczestnikami szkolenia byli pełnoletni uczniowie klas Technikum Agrobiznesu. Szkolenie zakończone było egzaminem potwierdzającym nabycie niezbędnej wiedzy i umiejętności: wydaniem stosownych zaświadczeń potwierdzających ten fakt.

 
Studniówka 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 12 stycznia 2015 00:00

Zatańczyć poloneza i przysiąść do pierwszego dania zdążyli maturzyści z czterech klas Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle nim w sobotni wieczór (10 stycznia) wichura zerwała linie energetyczne i pozbawiła prądu całą północno-wschodnią część powiatu ostrołęckiego. Cała noc była jednak tylko dla nich.

Łącznie 126 osób, w tym 86 maturzystów  z osobami towarzyszącymi odliczało w sali bankietowej "Deptuła" w Kadzidle sto dni do egzaminów w blasku świec.

Wszystko zaczęło się wspaniale od powitania gości i tradycyjnego poloneza. Niestety później zrobiło się trochę ciemno. Jednak ten romantyczny nastrój wcale nie zepsuł zabawy. uczniowie tak długo czekali na ten bal, że nic nie mogło go przyćmić.

 
Jasełka 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez D. Mamajek   
czwartek, 18 grudnia 2014 22:40

"To w spokoju rodzi się Jezus,

w ciszy naszego serca,

a nie w szeleście rozpakowywanych prezentów,

w brzęku ustawianych naczyń."

Tradycją naszej szkoły są jasełka przygotowywane przez młodzież pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: 17 grudnia 2014 r. na pięknie udekorowanym holu zebrali się: nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi. Gra aktorów (chłopców z klasy I TA i dziewcząt z klasy II TŻ) wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. O miłe doznania słuchowe zadbali: ksiądz Marek Ulatowski i uczniowie z klasy II TŻ.

Poprawiony: poniedziałek, 05 stycznia 2015 10:03
 
"Zielono mi" edycja IX PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Bączek   
środa, 10 grudnia 2014 00:00

2 grudnia  2014 r.  siedemdziesięciu ośmiu uczniów w różnych kategoriach wiekowych wzięło udział w IX Międzypowiatowym Konkursie Ekologicznym . ''Zielono Mi”  organizowanym przez naszą szkołę . Dziewiąta edycja odznaczała się niezwykle wysokim poziomem wiedzy uczestników. W szkole organizatorem i koordynatorem konkursu była Pani Barbara Bączek.W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Kat. Maluch - przedszkolaki
I-mc: Kacper Kołodziejczyk z ZPO KadzidłoII-mc: Bartosz Krakowiecki z ZS Siarcza ŁąkaIII mc: Zuzanna Chrostek z ZS 
Kat. Junior-szkoła podstawowa
I-mc: Łucja Kurpiewska z ZS LelisII-mc: Aleksandra Nalewajk z ZS LelisIII-mc: Wikjtoria Szuba z ZS Zalesie
Kat. Żak-gimnazja
I-mc: Beata Dziczek- Gimnazjum WolkoweII-mc: Julian Jakub Drężek- Gimnazjum Wykrot III-mc: Wiktoria Pławska- Gimnazjum Wach
Kat. Senior-szkoły średnie
I-mc: Karolina Ciborowska z ZSP Goworowo II-mc: Artur Mikołaj Ruszczyk z ZSP KadzidłoIII-mc: Olga Sięmiątkowska z I LO w Ostrołęce

Poprawiony: wtorek, 10 marca 2015 11:51
 
VII Konkurs Wiedzy o krajach Anglo- i Niemiecko-języcznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 10 grudnia 2014 00:00

W dniu 4grudnia 2014 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce odbył się po raz siódmy Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych. Konkurs miał na celu promowanie i popularyzowanie języków obcych w szkołach technicznych. W konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych zwyciężył Sylwester Giers uczeń klasy III Technikum Technologii Żywności,  a wiedzy o krajach niemieckojęzycznych zwyciężyła Justyna Deptuła, uczennica klasy II Technikum Technologii Żywności. Obydwoje z ZSP w Kadzidle. Laureatom serdecznie gratulujemy.

 
Mikołajki w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 09 grudnia 2014 00:00

6 grudnia 2014 r. odbyły się w naszej szkole Mikołajki. Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował loterię fantową, a w klasach uczniowie sami obdarowywali się prezentami.

 
"Wolność bez nałogów, kocham i rozumiem" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 24 listopada 2014 00:00

W przypadający na 20 listopada Światowy Dzień Rzucania Palenia, Szkoła Promocji Zdrowia zorganizowała akcję promującą zdrowy styl życia. Impreza pod hasłem "Wolność bez nałogów, kocham i rozumiem..." odbyła się na hali im. Arkadiusz Gołasia w Ostrołęce. W akcji udział wzięli uczniowie klas pierwszych "A" i "B" Liceum Ogólnokształcącego wraz z wychowawcami.

 
Projekt Deutsch-Wagen_Tour PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Kossakowska   
środa, 19 listopada 2014 13:05

Dnia 31.10.2014  gościła w naszej szkole Pani Magdalena Jurowska– animatorka projektu Deutsch-Wagen-Tour. Wizyta Pani lektor umożliwiła młodzieży udział w niekonwencjonalnych zajęciach z języka niemieckiego. Uczniowie uczyli się poprzez śpiew, taniec, zabawę, ruch, konkursy i zagadki. W pokazowej dwugodzinnej lekcji języka niemieckiego wzięła udział klasa II TL i II TTŻ. Warsztaty były fajną i ciekawą formą nauki języka niemieckiego. Uczniowie chętnie uczestniczyli w różnych konkursach i cieszyli się z otrzymanych upominków. Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną o krajach niemieckojęzycznych wygrała Karolina Kord z klasy II TTŻ.

Poprawiony: środa, 19 listopada 2014 13:24
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 11

Stopka

Copyright © 2018 Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Szkoła w obiektywie

23.JPG

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 
Jakiej przeglądarki używasz?
 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj26
Wczoraj86
Wizyt w tygodniu404
Wizyt w miesiącu1271
Łącznie wizyt109079

Powered by Kubik-Rubik.de
Kadzidło