godlo.png
Aktualności
Wizyta studyjna we Włoszech PDF Drukuj Email
Wpisany przez Milena Suchecka-Czarniak   
sobota, 05 kwietnia 2014 13:34

Dyrektor Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle wraz z nauczycielką języka angielskiego Mileną Suchecką – Czarniak brały udział w wizycie studyjnej we Włoszech w Palermo. Spotkanie w 14 – osobowej grupie specjalistów z różnych krajów europejskich odbyło się w dniach 03 marca – 8 marca 2014r. Tematem wizyty było „Włączenie społeczne uczniów niepełnosprawnych w obszarze kształcenia i przyszłej pracy -przykłady/wymiana dobrych praktyk międzynarodowych”.

W Polsce wizyta organizowana była przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, Narodową Agencję w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”. Natomiast włoski organizator wizyty to organizacja pozarządowa o nazwie Associazione Uniamoci Onlus. Głównymi celami wizyty były wymiana informacji i doświadczeń w zakresie edukacji i możliwości pracy uczniów niepełnosprawnych oraz nawiązywanie kontaktów z instytucjami i placówkami edukacyjnymi w innych państwach.

Poprawiony: sobota, 05 kwietnia 2014 13:52
 
Rekolekcje Wielkopostne 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez JG, DM   
piątek, 04 kwietnia 2014 20:12

To mówi Pan ...

"Znam twoje czyny: trud i twoją wytrwałość,

i to że złych nie możesz znieść.

Ty masz wytrwałość,

i zniosłeś cierpienie dla imienia mego - niezmordowany.

Ale mam przeciw tobie to, że odstąpiłeś od twej pierwotnej miłości!"

Nawróć się więc i czyny pierwotne podejmij!

"Ap 2a, 3 - 5"

Powyższe słowa to nawiązanie do Mszy Świętych, w których uczestniczyliśmy w dniach 3 i 4 kwietnia 2014 r. Ksiądz Jacek Kotowski w swoich naukach rekolekcyjnych skupił się na obecności Jezusa w małżeństwie i rodzinie. Wyróżnił trzy ołtarze w sakramentalnym związku kobiety i mężczyzny: klęcznik - ołtarz modlitwy, stół - ołtarz zasiadania, łóżko - ołtarz obdarowania. Zachęcił do odwiedzenia strony: www.duszpasterstworodzin.lomza.pl

 
Certyfikaty rozdane PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Bączek   
środa, 02 kwietnia 2014 18:18

Uczniowie Technikum kształcącego w zawodzie technik leśnik biorący udział w zajęciach i kursach w ramach projektu „Moja szkoła inwestuje w moją przyszłość” odebrali pierwsze certyfikaty z rąk Pani Dyrektor Ewy Dobkowskiej - Duszak i przedstawiciela partnera  SIGiE Oddział w Ostrołęce - Pana Kamila Kołakowskiego.

Poprawiony: środa, 02 kwietnia 2014 21:02
 
Droga Krzyżowa 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ks.TG, AG, DM   
środa, 02 kwietnia 2014 17:00

W przeddzień Rekolekcji Wielkopostnych nasza parafia zorganizowała Drogę Krzyżową ulicami Kadzidła. Bardzo cieszymy się, że tego dnia tak licznie zgromadziły się dzieci, zgromadziła się młodzież i zgromadzili się nauczyciele i wychowawcy ze wszystkich szkół. Nabożeństwu przewodniczył ksiądz Tomasz Grala, a uczniowie zaangażowali się mocno w rozważanie poszczególnych stacji oraz niesienie Krzyża. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to piękne wydarzenie: ministrantom, klasie III Liceum Ogólnokształcącego w strojach mundurowych, młodzieży czytającej oraz osobom śpiewającym. Ufamy, iż ta wspólna modlitwa owocnie wprowadziła naszą młodzież w przeżywanie Rekolekcji Wielkopostnych.

Poprawiony: piątek, 04 kwietnia 2014 22:02
 
Zmiany w bibliotece :) PDF Drukuj Email
Wpisany przez DM   
środa, 02 kwietnia 2014 16:41

W naszej bibliotece szkolnej, oprócz kolorów, na jednej ze ścian pojawiło się hasło. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i pracowników placówki do jeszcze częstszych wizyt. :)

Poprawiony: poniedziałek, 21 kwietnia 2014 20:57
 
Szkolenie "Pielęgnacja i ochrona upraw leśnych" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 kwietnia 2014 19:39

W dniach 27-28 marca w Nadleśnictwie Wyszków  uczniowie ZSP w Kadzidle brali udział w dwudniowym szkoleniu „Pielęgnowanie i ochrona upraw leśnych” zorganizowanym przez Krajową Radę Izb Rolniczych w konsorcjum ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Zajęcia składały się z dwóch części: teoretycznej (pierwszy dzień) i praktycznej (drugi dzień). Były prowadzone przez pracowników SGGW.  Młodzież otrzymała materiały edukacyjne i zaświadczenia potwierdzające odbycie szkolenia. Opiekę nad uczestnikami wyjazdu sprawowały Panie: Barbara Bączek, Dorota Mamajek i Jadwiga Rybicka.

Poprawiony: środa, 02 kwietnia 2014 16:24
 
II Konkurs Informatyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 kwietnia 2014 19:18

18 marca 2014 r. w Zespole Szkół Powiatowych w Troszynie odbył się II Powiatowy Konkurs Informatyczny „Moja szkoła….” pod patronatem starosty ostrołęckiego

W konkursie wzięło udział 7 szkół powiatowych i 3 gimnazja. Uczestnicy konkursu prezentowali swoje szkoły, najważniejsze wydarzenia szkolne, kolegów i nauczycieli.

Prace biorące udział w konkursie przygotowane były jako pokaz slajdów programu Power Point. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności w tworzeniu pokazu slajdów, wykorzystaniu narzędzi dostępnych w programie, tworzenia plików multimedialnych wykorzystywanych w prezentacji.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych  III miejsce zajął Wojciech Łempicki uczeń ZSP w Kadzidle . Opiekunem uczestnika była Pani Barbara Bączek.

Poprawiony: środa, 02 kwietnia 2014 16:21
 
Turniej Wiedzy Pożarniczej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 kwietnia 2014 17:19

12 marca 2014 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce odbyły się po raz kolejny powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Celem konkursu jest popularyzacja znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym oraz wiedzy na temat techniki pożarniczej.  Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle reprezentował uczeń klasy III Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym: Mateusz Kaniecki.  W kwalifikacji generalnej Mateusz zajął miejsce drugie. Gratulujemy.

Poprawiony: środa, 02 kwietnia 2014 16:29
 
Nowoczesna pracownia leśna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 kwietnia 2014 10:24

Zakończyło się kompletowanie sprzętu do pracowni leśnej w ramach  projektu „Moja szkoła inwestuje w moją przyszłość” ze środków unijnych. W pracowni pojawiły się: tablica interaktywna, gabloty tematyczne, mapy, rejestratory, filmy dydaktyczne, modele maszyn i urządzeń, książki specjalistyczne, filmy branżowe, plansze dydaktyczne, preparaty roślinne i zwierzęce, pilarki, wykaszarki itp.

Poprawiony: środa, 02 kwietnia 2014 16:31
 
Praktyki zawodowe leśników PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 kwietnia 2014 10:23

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Praktyki zawodowe leśników.

Od marca 18 uczniów Technikum kształcącego w zawodzie technik leśnik w ramach projektu „Moja szkoła inwestuje w moją przyszłość” bierze udział w wyjazdach terenowych m. in. do: rezerwatów przyrody, parków narodowych, arboretum. Wyjazdy są w całości pokryte ze środków EFS. Młodzież otrzymała w ramach projektu odzież ochronną, w tym mundury moro.

Poprawiony: środa, 02 kwietnia 2014 16:34
 
Sukces na Olimpiadzie Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 27 marca 2014 18:39

W dniach 27 lutego – 1 marca 2014 r. odbyła się XL jubileuszowa Olimpiada Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży.  Organizatorami konkursu byli Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich  Związek Rewizyjny i Wydział Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie-Kortowie.

Zespół Szkól Powiatowych w Kadzidle reprezentowały cztery uczennice Technikum Technologii Żywności: Magdalena Cichocka z kl. III, Karolina Osowiecka, Karolina Kamińska i Kinga Samsel z klasy IV. Trzy z nich: Magdalena Cichocka, Karolina Osowiecka i Karolina Kamińska  zostały finalistkami olimpiady, uzyskując zwolnienie z pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Magda Cichocka ponadto zdobyła indeks na Wydział Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko-Mazowieckiego.

Uczniowie musieli wykazać się ogromną wiedzą z zakresu technologii mleczarskiej i przetwórstwa mleka. Ponadto tematyka Olimpiady poszerzona była o zakres wiedzy dotyczący najnowszych rozwiązań techniczno – technologicznych, warunkujących istotny postęp w przetwórstwie mleczarskim  oraz o problematykę branżową, wynikającą z akcesji naszego kraju w struktury Unii Europejskiej.

Oprócz zmagań konkursowych na uczestników olimpiady i ich opiekunów czekały w piątek również inne atrakcje: wykład dr inż. J. Rybki pt. "Innowacje w przemyśle mleczarskim", wyjazd szkoleniowy do zakładu przetwórstwa mleczarskiego, wycieczka do muzeum diecezjalnego i seans filmowy w kinie, degustacja wyrobów mleczarskich.

Do konkursu uczennice przygotowywała Beata Szewczak – Smolińska – nauczycielka przedmiotów technologii żywności.

Poprawiony: czwartek, 27 marca 2014 18:58
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 11

Stopka

Copyright © 2018 Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Szkoła w obiektywie

13.JPG

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 
Jakiej przeglądarki używasz?
 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj26
Wczoraj86
Wizyt w tygodniu404
Wizyt w miesiącu1271
Łącznie wizyt109079

Powered by Kubik-Rubik.de
Kadzidło