godlo.png
Aktualności
Pilotażowa matura z języka angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez DM   
czwartek, 06 lutego 2014 19:13

Pilotażowa matura z języka angielskiego.

6 lutego 2014 r. klasa IV Technikum kształcącego w zawodzie technik technologii żywności wzięła udział w pilotażowym egzaminie maturalnym z języka angielskiego.

 
Jak właściwie oganizować swój czas? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 01 lutego 2014 21:49

W środę 29 stycznia 2014 roku uczniowie klasy III LO wzięli udział w warsztatach dotyczących motywacji do uczenia się i właściwego organizowania swojego czasu. Spotkanie  poprowadziła Pani Ewelina Majk-Hycnar - psycholog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Myszyńcu.

Poprawiony: wtorek, 04 lutego 2014 18:36
 
Spotkanie z policjantem PDF Drukuj Email
Wpisany przez DM   
czwartek, 30 stycznia 2014 15:45

30 stycznia 2014 r. uczniowie klas IV Technikum kształcącego w zawodach: technik agrobiznesu, technik leśnik i technik technologii żywności i klasy II Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział     w zajęciach na temat m. in. : uzależnień od narkotyków i alkoholu, szkodliwości nadużywania sterydów, agresji i przemocy w rodzinie. Poprowadził je Pan Sylwester Marczak z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Spotkanie zorganizowała Pani Dorota Mamajek.

Poprawiony: sobota, 01 lutego 2014 14:49
 
Jasełka 2013 w kościele PDF Drukuj Email
Wpisany przez DM   
poniedziałek, 27 stycznia 2014 21:11

KolędaBoruta i LucyferArchaniołyBoruta i DiabełekAnioł StróżŚmierć i Anioł StróżBoruta w akcjiArchanioł w akcjiArchanioł w akcjiArchanioł w czasie akcjiRodzinaŻyczenia imieninowe dla ks. Tomasza:)

26 stycznia 2014 r. uczniowie klasy IV TTŻ i TL wystawili jasełka w naszym kościele parafialnym. Opiekę nad młodzieżą sprawowali ks. Tomasz Grala i Pani Dorota Mamajek.

Gratulujemy maturzystom udanego występu i dziękujemy. :)

Nie zabrakło również życzeń imieninowych dla ks. Tomasza.

Poprawiony: czwartek, 30 stycznia 2014 15:50
 
Studniówka 2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez DM   
poniedziałek, 20 stycznia 2014 15:40

Tort

18 stycznia 2014 r. maturzyści z naszej szkoły wzięli udział w balu studniówkowym, który odbył się w Sali Bankietowej „Deptuła”. Kamila Kubeł rozpoczęła uroczystość słowami: „Bo coś w szaleństwach jest z młodości,/ Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,/ Co jest mądrzejsze od mądrości/ I rozumniejsze od rozumu”. Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych i powspominaniu najweselszych i najtrudniejszych chwil w szkole, Klaudia Kiernozek poprosiła Panią Dyrektor Ewę Dobkowską – Duszak o oficjalne otwarcie studniówki. Pani Dyrektor i goście, którzy zabrali głos, życzyli młodzieży udanej i wspaniałej zabawy oraz powodzenia na egzaminach. Ania Polewaczyk, powtarzając za Adamem Mickiewiczem: „Poloneza czas zacząć”, zaprosiła wszystkich do obejrzenia pokazu tanecznego w wykonaniu 15 par przygotowanych przez Panią Bożenę Duszak. „Mówiło wielu  i pięknie, ale pozostał ten w pamięci, kto mówił rzeczy najważniejsze” – powiedziała Monika Grzeszczyk. To był wstęp do podziękowań dla Pana Starosty, Pani Dyrektor    z KO w Ostrołęce i naszej Pani Dyrektor za stworzenie warunków do zdobywania wiedzy i ciągłe starania, aby placówka była ładniejsza i nowocześniejsza. Nie zabrakło też słów uznania dla nauczycieli, wychowawców i rodziców za przekazaną wiedzę, wyrozumiałość i cierpliwość. Kwiaty wręczone przez maturzystów były symbolem wdzięczności. „Wszystko ma swój czas/ I każde dzieło ma swój czas pod niebem./ Jest czas śmiechu (…) i czas tańca (…)” – w taki sposób uczennice zakończyły przemówienie i zaprosiły do zabawy. W czasie balu obejrzeliśmy część artystyczną przygotowaną przez młodzież technikum i liceum.

Poprawiony: wtorek, 04 lutego 2014 22:12
 
Jasełka 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez ks. TG, DM   
czwartek, 19 grudnia 2013 11:00

KolędaLucyfer i BorutaMikołaj i Anioł StróżArchanioły, Anioł Stróż i ksiądz TomaszRodzina w komplecieAktorzy z księdzem Tomaszem

 

 

Z racji zbliżających się Uroczystości Narodzenia Pańskiego w naszej szkole odbyły się Jasełka. W tym roku głównymi aktorami byli uczniowie z klas IV TTŻ i TL. Nauczyciele i licznie przybyli uczniowie      z uwagą obejrzeli spektakl, który poruszył kilka istotnych spraw: kuszenie ludzi przez szatana, interwencje aniołów, rodzinne kłótnie spowodowane gorączką przygotowań do świąt. W końcowych scenach mogliśmy jednak obejrzeć pojednanie rodziny, miłość i ich zgodę.

"Mam nadzieję, że dzisiejsze przedstawienie poruszyło serca naszych uczniów, a nowonarodzony Chrystus znalazł w nich miłość, życzliwość i otwarcie na innych" - powiedział po spektaklu ks. Tomasz Grala, który przygotowywał dzisiejszą akademię wraz z panią Dorotą Mamajek.

Pani Barbara Bączek ogłosiła wyniki szkolnego konkursu na najładniejszą dekorację świąteczną sali. Wyglądają one następująco: I miejsce klasa I TA, II miejsce klasa I TL/TTŻ, III miejsce klasy II LO    i IV TTŻ/TL. Najładniejszą ozdobę choinkową wykonała Patrycja Wolska. Angelika Godzina (I miejsce) i Klaudia Kamińska (II miejsce) zrobiły piękne stroiki świąteczne.

Pani Magdalena Miroszewska wręczyła dziewczętom medale i puchar za zajęcie I miejsca w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej.

Poprawiony: poniedziałek, 27 stycznia 2014 20:00
 
Konkurs ortograficzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez DM   
środa, 18 grudnia 2013 20:23

6 grudnia 2013 r. odbył się w ZSP w Myszyńcu Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Liceum Ogólnokształcącego: Martyna Budziłek (klasa II), Paulina Kowalczyk (klasa III).

Poprawiony: poniedziałek, 27 stycznia 2014 09:51
 
Ostatnia wspólna Wigilia klasy IV TTŻ i TL PDF Drukuj Email
Wpisany przez DM   
środa, 18 grudnia 2013 20:13

Wigilia klasy IV TTŻ i TLWigilia klasy IV TTŻ i TL

18 grudnia 2013 r. odbyła się Wigilia klasowa uczniów IV TTŻ i TL.  Uroczystość rozpoczął ksiądz Tomasz od przeczytania fragmentu z "Pisma Świętego". Następnie złożyliśmy sobie życzenia, łamiąc się Opłatkiem. Spotkanie minęło w miłej, świątecznej atmosferze, przy dźwiękach kolęd.

Poprawiony: poniedziałek, 27 stycznia 2014 21:34
 
Wycieczka edukacyjna- nowe technologie w produkcji mleka PDF Drukuj Email
Wpisany przez B. Duszak   
piątek, 29 listopada 2013 00:00

21 października uczniowie klas I, II i IV Technikum Agrobiznesu wspólnie z nauczycielami zawodu wyjechali na wycieczkę edukacyjną. Celem wycieczki było poznanie nowych technologii w produkcji mleka krowiego. Miejscem docelowym wyjazdu była miejscowość Osobne w gminie Śniadowo, gdzie znajduje się kilka obór posiadających roboty udojowe firmy DeLaval. Uczniowie obejrzeli niezbędne maszyny do przygotowywania pasz, wyposażenie w jednej z obór, sposób utrzymania zwierząt, zadawanie pasz oraz dój krów przez robota. Zarówno młodzież jak i nauczyciele byli pod wrażeniem rozwiązań technicznych najnowszych technologii w produkcji zwierzęcej. Zorganizowanie wyjazdu było możliwe dzięki ogromnej życzliwości przedstawiciela firmy DeLaval i właściciela obory w Osobnem oraz pomocy gminnego ODR.

Poprawiony: poniedziałek, 02 grudnia 2013 08:35
 
Próbny egzamin maturalny z języka polskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez DM   
wtorek, 26 listopada 2013 15:46

Klasa III LOKlasa IV TA

Klasa IV TTŻ i TL

Próbna Matura z Operonem to coroczny projekt, w ramach którego uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy          i swoich umiejętności. 26 listopada odbył się próbny egzamin maturalny z języka polskiego. Maturzyści odpowiadali na 15. pytań do tekstu pt. "Wielozadaniowi" i pisali własny tekst na wybrany temat:

1. Dwie postawy wobec polskiej przyrody. Analizując  i interpretując podane fragmenty "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza, porównaj poglądy bohaterów na ten temat. Zwróć uwagę na argumenty przytoczone w rozmowie. Wykorzystaj znajomość całego utworu, by wyjaśnić źródła odmiennych poglądów i postaw.

2. Nadzwyczajni lokatorowie. Analizując podany fragment i odwołując się do powieści, scharakteryzuj studentów i ich relacje ze społeczeństwem. Zwróć uwagę na postawę narratora.

Maturzyści! Warto sprawdzić swoją wiedzę z języka polskiego na stronie: www.gieldamaturalna.pl

Poprawiony: piątek, 23 maja 2014 09:23
 
Szkoła promocji zdrowia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 listopada 2013 13:56

W czwartek 21 listopada 2013 roku uczniowie klas II i III LO wzięli udział w  akcji profilaktycznej „Używki… To nie dla nas”  organizowanej przez Szkołę Promocji Zdrowia na hali im. Arkadiusz Gołasia w Ostrołęce. Na uczestników czekała moc atrakcji. Wśród nich konkursy, quizy, testy, badania profilaktyczne, symulator jazdy motorowerem.

Dominik Kulas otrzymał nagrodę publiczności za plakat  "Nałogom mówię nie"(tytuł pracy "Więksi od Ciebie polegli"). Paweł Ertman zajął 3 miejsce w teście wiedzy o uzależnieniach i sposobach ich przeciwdziałania.

Paweł Ertman zajął też 3 miejsce w konkursie sprawnościowym.

Poprawiony: środa, 27 listopada 2013 10:17
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 11

Stopka

Copyright © 2018 Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Szkoła w obiektywie

34.JPG

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Jakiej przeglądarki używasz?
 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj26
Wczoraj86
Wizyt w tygodniu404
Wizyt w miesiącu1271
Łącznie wizyt109079

Powered by Kubik-Rubik.de
Kadzidło