godlo.png
Aktualności
Młodzież na stażu w Hiszpanii - ciąg dalszy PDF Drukuj Email
Wpisany przez D. Mamajek   
niedziela, 13 marca 2016 19:26

 

 
XIV Prezentacje Edukacyjne - Ostrołęka 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez D. Mamajek   
czwartek, 10 marca 2016 18:09

10 marca 2016 r. odbyły się XIV Prezentacje Edukacyjne w Hali Sportowo - Widowiskowej im. A. Gołasia w Ostrołęce, na których nie zabrakło i naszej szkoły reprezentowanej przez młodzież technikum i liceum ogólnokształcącego. Przedstawiliśmy ofertę kształcenia na rok szkolny 2016/ 2017.

 
"Powrót Odysa" PDF Drukuj Email
Wpisany przez D. Mamajek   
środa, 02 marca 2016 21:22

2 marca 2016 r. uczniowie klas drugich technikum i liceum wybrali się do Ostrołęki. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. "Powrót Odysa" Stanisława Wyspiańskiego wystawianego przez maturzystów Ostrołęckiej Sceny Autorskiej. Przed wizytą w kinie młodzież zwiedziła Sanktuarium pod wezwaniem Świętego Antoniego Padewskiego. Ks. kan. Zdzisław Grzegorczyk oprowadził nas po kościele i przybliżył jego historię. Byliśmy również w podziemiach klasztoru.

Do obejrzenia wirtualna wycieczka po podziemiach klasztoru: https://www.youtube.com/watch?v=BQTD1afLVb4

 
Udział w szkoleniu zorganizowanym przez MODR PDF Drukuj Email
Wpisany przez D. Mamajek   
piątek, 26 lutego 2016 19:44

Uczniowie klasy II TA 25 lutego 2016 r. wzięli udział w szkoleniu na temat: "Metody renowacji trwałych użytków zielonych". Spotkanie zostało zorganizowane przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Oddział w Ostrołęce, a prowadził je mgr inż. Jacek Mroczkowski.

 
Spotkanie z weteranami wojennymi PDF Drukuj Email
Wpisany przez D. Mamajek   
środa, 24 lutego 2016 19:26

 

 

Poprawiony: środa, 24 lutego 2016 19:30
 
Młodzież na stażu w Hiszpanii PDF Drukuj Email
Wpisany przez D. Mamajek   
środa, 24 lutego 2016 18:26

 

 

Poprawiony: sobota, 05 marca 2016 00:06
 
Jasełka 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez D. Mamajek   
wtorek, 29 grudnia 2015 11:22

"Niech gwiazda betlejemska prowadzi nas do tych, którzy pragną serdeczności, by z nadzieją i optymizmem mogli patrzeć w przyszłość"

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy III Technikum przygotowali montaż słowno - muzyczny. Młodzież przedstawiła jasełka pt. "Błękitny prezent", w których zachęcała obecnych do okazywania sobie wzajemnej miłości i życzliwości. Spektakl dostarczył wspaniałych wrażeń i być może poruszył wszystkie serca. Świąteczną atmosferę podkreślił wspólny śpiew kolęd.

 

Poprawiony: czwartek, 07 stycznia 2016 21:45
 
Spotkanie z przedstawicielami Urzędu Skarbowego PDF Drukuj Email
Wpisany przez D. Mamajek   
czwartek, 03 grudnia 2015 18:55

 

Poprawiony: czwartek, 03 grudnia 2015 18:55
 
Adoracja znaków ŚDM Kraków 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez D. Mamajek   
wtorek, 17 listopada 2015 09:56

Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkanie młodych całego świata, którzy razem z papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. Spotkaniom tym towarzyszą dwa szczególne znaki podarowane młodym przez św. Jana Pawła II: Krzyż Światowych Dni Młodzieży i Ikona Matki Bożej "Salus Populi Romani".

Znaki ŚDM dotarły do parafii pod wezwaniem Świętego Ducha w Kadzidle w niedzielę 15 listopada 2015 r. o godzinie 16.30. Ks. biskup Tadeusz Bronakowski i ks. kanonik Ryszard Kłosiński oraz młodzież i wierni parafianie powitali je przed kościołem. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą pod przewodnictwem biskupa, po której nastąpiła adoracja znaków ŚDM. O godzinie 20.00 społeczność zebrała się na modlitwie przy Ikonie Matki Bożej "Salus Populi Romani" zakończonej Apelem Jasnogórskim.

Krzyż i Obraz Matki Bożej nie zatrzymują się tylko w kościołach, ale wędrują tam, gdzie żyje człowiek. W związku z tym 16 listopada 2015 r. młodzież z Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle przyniosła je z kościoła parafialnego do placówki i wraz z nauczycielami, przybyłymi uczniami Publicznego Gimnazjum i gośćmi: Panem Starostą Stanisławem Kubłem i ks. proboszczem Ryszardem Kłosińskim wzięli udział w modlitwie i adoracji znaków ŚDM. Społeczność Zespołu Szkół Powiatowych zaprezentowała przedstawienie pt. "Za późno", ks. Marek Ulatowski wygłosił homilię. Nie zabrakło też wspólnego śpiewu hymnu ŚDM w Krakowie pieśni religijnych. To spotkanie obudziło w wielu osobach wiarę w Jezusa i Matkę Bożą. o czym świadczyło przyjęcie "świadectwa - serduszka".

Poprawiony: środa, 18 listopada 2015 15:40
 
Wyjazd na spektakl "Żyd na beczce" PDF Drukuj Email
Wpisany przez D. Mamajek   
czwartek, 12 listopada 2015 16:56

95 uczniów Technikum i Liceum Ogólnokształcącego obejrzało spektakl pt. "Żyd na beczce" w reżyserii Marka Tercza. Przedstawienie oparto na wywiadzie Hanny Krall z Markiem Edelmanem - przywódcą powstania w getcie warszawskim. Aktorzy przenieśli nas w w nieludzki świat getta, operując prostymi, ale jakże sugestywnymi środkami wyrazu - słowem i muzyką. Reżyser wykorzystał fragmenty utworów "Kadish dla Róży" i "Lament Róży nad światem" i udowodnił, że potworne emocje związane z Holocaustem, wykraczające poza granice ludzkiego poznania, można przekazać współczesnemu widzowi. Wyszliśmy ze spektaklu z przekonaniem, że nic takiego nie ma się już prawa zdarzyć.

Poprawiony: czwartek, 12 listopada 2015 17:01
 
I Zlot Organizacji Proobronnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Elżbieta Szymczyk   
poniedziałek, 09 listopada 2015 08:53

"To nie przygoda czy zabawa, lecz służba"

Tymi słowami w dniu 17 września 2015 roku zwrócił się Tomasz  Siemoniak do kilku tysięcy osób w mundurach wypełniających Plac Piłsudskiego w Warszawie. Całego przemówienia wysłuchali: młodzież z klas mundurowych, związków strzeleckich i bractw kurkowych, harcerze i grupy rekonstrukcyjne. Wśród nich byli również obecni reprezentanci klas o profilu mundurowym Liceum Ogólnokształcącego z Kadzidła. Wszyscy przybyli na I Zlot Organizacji Proobronnych "Tobie Ojczyzno".

Z Całej Polski do Warszawy przyjechali członkowie kilkudziesięciu organizacji proobronnych i patriotycznych, także takich, jak Liga Obrony Kraju czy Polski Związek Strzelectwa Sportowego. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza przywitali ich przedstawiciele wojska, policji i straży granicznej. Wśród zaproszonych gości obecni byli Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak, profesor Bogusław Pacek pełnomocnik ministra ds. społecznych inicjatyw proobronnych oraz Anna Maria Anders, córka generała Władysława Andersa.

Na zakończenie uczestnicy zlotu uroczyście przemaszerowali przed publicznością, która obserwowała spotkanie przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Potem autokary przewiozły gości i przedstawicieli szkół i organizacji do Akademii Obrony Narodowej w Rembertowie, gdzie odbył się militarny piknik. Organizatorami przedsięwzięcia byli Ministerstwo Obrony Narodowej, Akademia Obrony Narodowej i Federacja Organizacji Proobronnych.

Poprawiony: poniedziałek, 09 listopada 2015 09:25
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 11

Stopka

Copyright © 2018 Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
 

Szkoła w obiektywie

5.JPG

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 
Jakiej przeglądarki używasz?
 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj26
Wczoraj86
Wizyt w tygodniu404
Wizyt w miesiącu1271
Łącznie wizyt109079

Powered by Kubik-Rubik.de
Kadzidło