Premiera filmu „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie"

W dniu beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej odbyła się uroczysta premiera filmu „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”.
W jednym z internetowych portali możemy przeczytać:
„Twórcy produkcji nie zawiedli. Nie tylko opowiedzieli światu mało znaną historię pracy kapelana w powstańczym szpitalu, ale dzięki świetnej grze aktorskiej, muzyce i zdjęciom nadali przedstawionym scenom wyraz autentyczności. Film kręcono w miejscach, gdzie rozgrywały się przedstawione sceny, a większość wykorzystanych rekwizytów to przedmioty z II wojny światowej należące często do samego kardynała czy matki Czackiej. To sprawia, że ekranizacja jest nie tylko biografią duchownych, ale trzymającym w napięciu filmem akcji o ważnym fragmencie historii Polski”.
29 września Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia filmu, który jest elementem obchodów stulecia niepodległości Polski i wyniesienia na ołtarze dwójki wybitnych rodaków. ❤️
Zachęcamy do lektury:
https://www.tvp.info/55832551/wyszynski-zemsta-czy-przebaczenie-uroczysta-premiera-filmu-o-kard-stefanie-wyszynskim-i-matce-rozy-czackiej