Projekt "Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego"

Projekt "Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego"

W związku z opracowanym programem innowacji pedagogicznej pn. „Produkty dietetyczne w żywieniu człowieka” w ramach projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego”, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dwudniowym szkoleniu. Podczas części teoretycznej dowiedzieli się m.in. o najnowszych zaleceniach żywieniowych, poznali podział oraz charakterystykę diet stosowanych w różnych jednostkach chorobowych, a także zapoznali się z naturalnymi zamiennikami cukru. W części praktycznej uczniowie mieli okazję popisać się swoimi umiejętnościami kulinarnymi przygotowując m.in. ciasto z fasoli, muffinki ze szpinakiem, batony musli, grahamki niskosodowe oraz bezglutenowe rogale z dodatkiem ziaren.