Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle

Baza szkoły

Nasza szkoła dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczną, która jest systematycznie wzbogacana o nowe pomoce. Tworzą ją:

mobilne pracownie komputerowe

2 nowoczesne mobilne pracownie komputerowe

Dyrektor, uczniowie i nauczyciele wzięli udział w konkursie #OSEWyzwanie i wygrali 2 Mobilne Pracownie Komputerowe. Każda składa się z 16 laptopów oraz szafy. W obecnej sytuacji nauczania zdalnego laptopy zostały użyczone potrzebującym uczniom w celu sprawnej realizacji podstawy programowej.

pracownie informatyczne

2 pracownie informatyczne z dostępem do Internetu

Każda z pracowni składa się z 15 stanowisk komputerowych dla uczniów (jednostka centralna z monitorem) wraz z oprogramowaniem, komputera przenośnego, drukarki sieciowej skanera, wideoprojektora.

Pracownie przedmiotowe

- pracownia chemiczno-przyrodniczea
- pracownia produkcji roślinnej
- pracownia produkcji rolniczej
- pracownia sprzedaży

Pracownia produkcji piekarniczej

Pracownia produkcji piekarskiej

W pracowni produkcji piekarskiej odbywają się zajęcia praktyczne dla uczniów w zawodzie technik technologii żywności.

Pracownia analizy żywności

W pracowni analizy żywności młodzież zdobywa umiejętności z zakresu analizy technicznej (analizy fizycznej, chemicznej i mikrobiologicznej) żywności.

pracownia sprzedaży

Pracownia sprzedaży

Sala audytoryjna

Składa się z 77 stanowisk. Wyposażona jest w sprzęt audiowizualny z tablicą interaktywną.. Jest miejscem licznych spotkań, konferencji, wykładów oraz zajęć lekcyjnych.

Biblioteka

Jest dla uczniów ośrodkiem edukacji czytelniczej i informacyjnej, a także miejscem działań artystycznych, edukacyjnych i integracyjnych. Zapewnia sprawny dostęp do nowoczesnych źródeł wiedzy, a także rozwija pasje czytelnicze młodych ludzi. Na bieżąco biblioteka szkolna uzupełnienia i unowocześnienia pozycje z zakresu literatury popularno-naukowej.

Obiekty sportowe

Nasz szkoła dysponuje dobrze wyposażonymi obiektami sportowymi

PLAC DO NAUKI JAZDY

Szatnie i szafki szkolne

Szafki i szatnie szkolne

Każdy uczeń ma do dyspozycji szafkę szkolną. Główną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż uczeń dysponuje prywatną, wydzieloną przestrzenią, w obrębie której może przechowywać nie tylko buty i ubrania, ale również wszelkie niezbędne do nauki książki lub zeszyty.

O SZKOLE

Zespół Szkół Powiatowych im. Strzelców Kurpiowskich w Kadzidle jest szkołą z wieloletnią tradycją. Istnieje od 1959 roku. W 2019 szkoła obchodziła 60-lecie istnienia. Placówka ciągle się rozwija i dostosowuje do otaczającej rzeczywistości.

Zespół Szkół Powiatowych

ul. Słoneczna 2
07-420 Kadzidło

e-mail: sekretariat@zsp-kadzidlo.pl