STRZELNICA ZSP W KADZIDLE

Strzelnica w Kadzidle została wybudowana 7 lat temu w ramach projektu współfinansowanego ze środków UE. W obiekcie znajduje się 5-stanowiskowa, 10 metrowa strzelnica pneumatyczna oraz 10-stanowiskowa,  50 metrowa strzelnica kulowa.

Zgodnie z założeniami projektu, strzelnica służy głównie realizacji zadań edukacyjnych. Młodzież naszej szkoły, naukę rozpoczyna od strzelania z broni pneumatycznej, przechodząc do treningów z broni kulowej. Treningi strzeleckie odbywają się cyklicznie i obejmują strzelanie z karabinka pneumatycznego i sportowego. Dodatkowo młodzież uczy się strzelania z pistoletów: pneumatycznego, bocznego i centralnego zapłonu.

W obiekcie organizowane są liczne imprezy i zawody pod patronatem Starosty Ostrołęckiego, czy Kuratorium Oświaty : „10 strzałów ku chwale ojczyzny”, „O srebrne Muszkiety”, „Sprawni jak żołnierze”, „Mikołajkowe Zawody Strzeleckie”. Ze strzelnicy korzystają także klasy mundurowe z Ostrołęki i powiatu oraz grupy zorganizowane z własną bronią i amunicją.

Uczniowie naszej szkoły mogą się pochwalić wieloma sukcesami strzeleckimi na szczeblu regionalnym i wojewódzkim.