DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu(DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwaz całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org. 

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. 

DZIEŃ GOFRA

25 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Gofra. Przysmak ten, wywodzący się z Belgii, podbił już cały świat i na stałe zagościł w naszych domach. Chrupiące na zewnątrz, puszyste w środku, suche lub z ulubionymi dodatkami….trudno się im oprzeć :D. Uczniowie klasy 2 TŻsp nie zapomnieli o tym słodkim dniu i przygotowali pyszne gofry w trzech wersjach – tradycyjne, szpinakowe z miodem oraz jaglane z bananem.

DZIEŃ PIEKARZA W NASZEJ SZKOLE

Zawodowi cukiernicy i piekarze obchodzą swoje święto 15 marca, ponieważ w tym dniu przypada wspomnienie ich patrona – św. Klemensa. Dzięki uczniom klas II i III Technikum kształcącego w zawodzie technik technologii żywności mogliśmy zajadać się smacznymi wypiekami, m. in. bułkami, różnymi rodzajami chleba.