Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w III fazie pilotażu programu Wirtualne Laboratoria Przyszłości, która potrwa do końca grudnia 2023 roku. W programie  uczestniczy tylko kilkuset uczniów i nauczycieli. Jest on przeznaczony dla przedstawicieli tych szkół ponadpodstawowych z całej Polski.

Nauczyciele i uczniowie szkół, które będą w niej uczestniczyć, zyskają możliwość przetestowania zaawansowanego oprogramowania naukowo-technicznego: Matlab, AutoCAD i AutoCAD LT, Inventor Professional, Civil 3D, Maya, Revit, 3ds Max, Mudbox, Blender, Motion Builder oraz komputerów o dużej mocy obliczeniowej w chmurze. Dla obu grup będzie to także okazja do rozwoju – kluczowych w XXI wieku – kompetencji cyfrowych oraz komunikatywności, kreatywności i umiejętności krytycznego myślenia.

W pilotażu uczestniczą uczniowie klas 2 TA, 3TŻ i 4TA pod kierunkiem pani Agnieszki Grzegorczyk.